Çivril'de yaşlıları dolandıran iki kişi tutuklandı

Denizli'nin Çivril İlçesinde yaşayan yaşlı vatandaşlara kendilerini çocuklarının arkadaşı olarak tanıtıp dolandırmaya çalışan iki kişi, Çivril Emniyet müdürlüğü Asayiş ekiplerinin yaptığı çalışma ile yakalandı.

Çivril'de yaşlıları dolandıran iki kişi tutuklandı

HABERDENİZLİ.COM

Denizli'nin Çivril İlçesinde son birkaç gün içinde yaşlı vatandaşlar, kendisini çocuklarının arkadaşı olarak tanıtan iki kişi tarafından dolandırılmaya çalışıldı.
 
Durumdan şüphelenen vatandaşların emniyet güçlerine haber vermesiyle özel bir ekip kurarak telefonla aranan yaşlı vatandaşları incelemeye alan Asayiş ekipleri, Denizli’den Çivril’e gelerek yaşlı vatandaşları çocuğunuzun arkadaşım diyerek dolandırmaya çalışan O.B. ve A.B. ni yaşlı bir vatandaşı dolandırmaya çalışırken gözaltına aldı.

DOLANDIRICILAR TUTUKLANDI
Asayiş ekipleri gözaltına aldığı iki zanlıyı sağlık kontrolünden sonra Çivril Polis merkezine götürerek ifadelerini aldı. Zanlıların yapılan GBT sorgularında daha önce de dolandırıcılık suçundan sabıkası olduğu anlaşılınca zanlılar mahkemeye sevk edildi. Mahkeme sonunda O.B. ve A.B. tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Kaynak: Yeşil Çivril Gazetesi

Güncelleme Tarihi: 13 Nisan 2017, 23:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER