Çivril'de İnsanlık Dışı Olay

Denizli'nin Çivril ilçesinde Dün akşam yaşanan olayda İğdir rampası eski yolda içinde üç kişinin olduğu aracın bir köpeğe çarpıp kaçtığı iddia edildi.

Çivril'de İnsanlık Dışı Olay

Çivril'de dün akşam saatlerinde yaşanan insanlık dışı olayda, İğdir rampası olarak bilinen noktada içinde 3 kişi bulunan araç sokak köpeğine çarpıp kaçarken gören vatandaşların tepkisi üzerine, ölen köpeği aracın altından çıkartarak olay yerinden kaçtı. Edinilen bilgiye göre içinde iki kişinin olduğu araç sürücüsü, eski yolda yol kenarında yatan köpeği görerek aracı köpeğin üzerine doğru sürdü. Araçtan kaçamayan köpek aracın altına kalarak feci şekilde can verirken sürücü yolun bittiği yere kadar köpeği aracın altında sürükledi. Yolun sonunda olayı gören bazı vatandaşların müdahale etmesine tepki gösteren sürücü ve yanındakiler köpeği aracın altından çıkartarak olay yerinden kaçtı. Yerde cansız yatan köpeğe yardım etmek için yanına giden vatandaşlar köpeğin öldüğünü görünce Çivril Doğayı ve Hayvanları Koruma Derneği başkanı Mine Orhan’ı arayarak durumu bildirdi.

Olay yerine gelen başkan Mine Orhan Çivril Polis merkezine giderek plakası alınamayan araç ve sürücüsünden şikâyetçi oldu. Şikâyetini BİMER aracılığı ile de yapan Mine Orhan “Köpeğe keyfi olarak çarpan ve sürükleyerek canice öldüren şahıslardan şikâyetçi olduk. Aracın ve içindekilerin bulunması için tüm girişimleri yaparak ceza almalarını sağlayacağız” dedi.

Ölen köpek, Çivril Belediyesi Sokak hayvanları kliniği tarafından alınarak gömüldü.

Kaynak: Yeşil Çivril Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
banner1243