Atatürk’ü Sevmeyenin Bu Ülkede Yeri Yok

Atatürkçü Düşünce Derneği Çivril şubesi tarafından düzenlenen Birlik ve Dayanışma yemeğine katılan CHP Uşak Milletvekili Özkan Yalım Atatürk’e dil uzatanların gereken cezayı almaları için ellerinden geleni yapacaklarını söyledi.

Atatürk’ü Sevmeyenin Bu Ülkede Yeri Yok

Gecede derneğe yeni üye olanlara rozet takan Yalım yaptığı konuşmada Cumhuriyeti Atatürk’ten devraldıklarını belirterek “Cumhuriyeti genç kardeşlerimle birlikte koruyacağımıza namusumuz üzerine yemin ediyoruz” dedi.
 
Konuşmasında Atatürk hakkında ithamlarda bulunan kişilere sert sözlerle seslenen Özkan Yalım “Atamıza laf eden o haysiyetsizlerin DNA testi yaptırmasına gerek yok bunların ne tohumu olduğu apaçık ortada” dedi. Atatürk’e hakaret edenlerin vatandaşlıktan çıkması gerektiğini ifade eden Yalım “bu lafları edenler Türk vatandaşlığından çıksınlar istedikleri ülkenin vatandaşlığına geçsinler ama yeter ki bu ülkeyi terk edin. Çünkü Atatürk’ü sevmeyenlerin bu ülke de yeri yok. Bu isimler hakkında gerekli davalar açıldı. Atamıza kimse dil uzatamaz. Ben de Uşak milletvekili olarak gerekli davaları açtım. Bu isimleri bulup yakalayıp hak ettiği parmaklıklar arkasına koyacağız” dedi.

haberdenizli.com

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER