35 Ton Saman Kül Oldu

Denizli'ye bağlı Çivril ilçesi Işıklı mahallesinde Cumartesi günü çıkan samanlık yangınında yaklaşık 35 ton samanın yanarak kül olduğu belirtildi.

35 Ton Saman Kül Oldu

Alınan bilgiye göre, Denizli'nin Çivril ilçesi sınırları içinde bulunan Işıklı mahallesinde Köksal Y.'ye ait olduğu belirtilen samanlık ve hayvan ahırında Cumartesi günü sabah saatlerinde henüz belirlenmeyen bir sebepten dolayı yangın çıktı. İçerisinde saman balyaları ve yemlerin bulunduğu samanlıkta alevler hızla büyüdü.

Hayvanlara bakmak için sabah ahıra giden aile fertleri alevleri görünce yangını kendi imkânları ile söndürmeye çalıştı. Alevlerin büyümesi ile komşular da yangını söndürmek için yardıma geldi.

Vatandaşların haber vermesiyle olay yerine gelen Denizli Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi ekipleri yangını kontrol aldı. Ahırda bulunan yaklaşık 35 ton samanın bir kısmı alev ve sudan zarar görürken alevler ev ve diğer binalara sıçramadan söndürüldü.

Yangının çıkış nedeni ile ilgili çalışma başlatıldığı yangının maddi hasara yol açtığı hayvanların zarar görmediği ifade edildi.  

haberdenizli.com

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER