HABERDENİZLİ.COM

Geçtiğimiz günlerde 14 kurultay delegesiyle birlikte CHP'de değişimden yana imza atan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Merkezefendi İlçe Başkanı Müjdat İlhan, Denizli Gazeteciler Cemiyeti'nde basın mensuplarının karşısına geçti. 

ORTADOĞUDA İNSAN HAYATI HİÇE SAYILIYOR

Şu an dünyanın gündeminde olan Filistin İsrail savaşına değinen İlhan, "Ortadoğudaki savaşı, savaş hukukunun dışına çıkan katliamları gündeme getirmek istiyorum. Orada şehit olan tüm kadınları, çocukları, insanları rahmetle anıyorum. Yıllardır süren ülkelerin kendi yanlış politikalarından kaynaklı bir sürecin bugünkü uzantısıdır. Maalesef insan hayatının hiçe sayıldığı, katliamların devam ettiği ve emperyalist güçlerin, sürekli silah satmak ve ortadoğu bölgesinde bu huzursuzluğu devam ettirerek kendi menfaatlerini şekillendirme amaçlarından başka hiçbir şey değildir." dedi. 

VATANDAŞINA HAK ETTİĞİNİ YAŞATMAK İKTİDARIN GÖREVİDİR

Denizli'de dün meydana gelen olayda herkesin gözü önünde karısını darp eden ve bıçaklayan şahısa dikkat çeken İlhan, "Yıllardır mücadelesini verdiğimiz, kadına ve çocuğa yönelik şiddetin önlenmesiyle ilgili yaptığımız çalışmalar ve projeler göz önündeyken, eşi tarafından bıçaklanan bir kadını gördük. Bu vahşeti durdurmak için önce toplumun kendi dinamikleri içerisinde bu görüntülerden uzaklaşması, psikolojiden sıyrılması gerekmektedir. Bunu da onların hak ettikleri yaşam standartlarını sağlamak zorunda olan iktidarların sağlama yükümlülüğü vardır. İnsanlar maalesef kendi hakkını arama noktasında hukuka olmayan inancını sokakta hak aramakla geçirmeye çalışıyor. Bu da iç karışıklığın ilk adımlarıdır. Maalesef şu anda bizi getirmeye çalıştıkları nokta tam burasıdır." dedi. 

LİYAKAT ESAS ALINMIYOR MÜLAKATLAR DEVAM EDİYOR

Cumhurbaşkanının devlet memuru atamalarında 'mülakat nedir ben mülakatı kaldıracağım' dediğini fakat durumun gerçekte böyle olmadığını ifade eden İlhan, "Mülakatın hiçbir kriteri yok, sorulan soruların da hiçbir bilimsel yönü yok. Bakan ne diyor, 'Biz yine mülakat yapacağız ben kendi bakanlığımda kiminle çalışacağımı görme hakkına sahibim.', kardeşim sen yazılı bir sınav yapmışsın o sınavda belli bir barem koymuşsun, onun üstüne geçenleri atamak için karar almışsın. Mülakatla sen orda liyakattan uzaklaştırma kastının varlığını niçin inkar ediyorsun. İşte o görevliler yargıda görev alırken de mülakatla geldiler. 9 kez en üst dereceden puan aldığını bildiğim kişiler mülakatlarda elendiği için hakim savcı olamadılar. İşte bizim en büyük sıkıntımız liyatakın hiçbir zaman bu konularda esas alınmamış olmamasıdır." dedi. 

4-6 YAŞ İÇİN KURAN KURSLARI AÇILIYOR, OKULLARA TRİLYONLARCA LİRALIK MESCİT YAPILIYOR

Liyakatsız bir başka yönetici ordusunun şu anda Türkiye'nin geleceğini şekillendirdiğini belirten İlhan, "Kimse bir başkasının inancını nasıl geleceğe yönelik şekillendirmek hakkına sahip olduğunu düşünmesin. Daha küçücük çocuklar, kişiliklerinin bile yenice oturmaya başlayan 4-6 yaşındaki çocuklar bugün anaokulu ve kreş bulamazken, 4-6 grubu çocuklar için Kuran kursları açılıyor. Ve o çocuklar Kuran kurslarında kim olduğu bilinmeyen, ÇEDES Projesi kapsamında Diyanet işlerinin görevlendirdiği imamlar ve müezzinler vasıtasıyla eğitime tabi tutuluyor. O çocuğun önce hayata alıştırılması, kimliğini ve kişiliğini geliştirmesi için bilimsel ölçekte eğitilmesi gerekiyor sonra dinle ilgili eğitimleri tamamlarsınız. Yine ÇEDES'te, bir öğün yemeği temiz suyu veremediğiniz ilköğretim ve ortaöğretim düzeyindeki okullara mescit yapılıyor. Herkesin inancı kendine ama o bilince ulaştıktan sonra, sen okula mescit yapıp, oraya trilyonlarca lira para harcayacağına, önce o çocuğun sağlıklı gelişimi, zihinsel gelişimi, fiziksel gelişimi için en temel ihtiyacı olan beslenme ihtiyacını karşılamak için çaba sarfetsene. Maalesef bizi yönetenler o çocukların bir öğün yemek yemesine su içmesine engel olup, istedikleri gibi yetiştirip gelecek nesillerimizi de kendileri adına şekillendirmek için maalesef mescid inşaa ediyorlar ve trilyonlarca para harcanıyor." dedi. 

İlhan, "Kurultay sürecinden sonra yapılacak olan yerel yönetimler seçimi çok önemli, CHP olarak biz doğru insanları vatandaşımızla buluşturup, Derman belediyecilik anlayışını tüm Türkiye'ye yayma düşündesindeyiz. ifadelerini kullandı. 

Gürcan Güven istifa etti! Eski Başkan Geri Mi Geliyor? Gürcan Güven istifa etti! Eski Başkan Geri Mi Geliyor?

denizli-chp-mujdat-ilhan-kuran-kursu-mescit-tepki1