CHP Denizli Milletvekili Adayı Sema Silkin Ün, seçim gezileri kapsamında gittiği Gültepe Mahallesi’nde ilginç bir diyalog ile karşılandı. Evinin balkonundan Ün’ü gören Senanur isimli genç bayan, balkondan Ün’e, “Gelin artık yeter. Bahar gelsin kurtarın bizi” dedi. Kendisine ‘Bu iktidar giderde başındaki örtü kalmayacak’ denildiğinden bahseden genç kadın, “Ben buna inanmıyorum. Bizlerin sizler gibi halkın içinden gelen insanlara ihtiyacı var. Buraya birileri arkasında korumalarla geliyor. Sizler tek başınıza gelmişsiniz. Biz sizleri yiyor muyuz? Siyasilerin halkın içinden gelmesi, halkın dertlerini anlaması lazım” dedi.

“SANDIKLARA YAPIŞIN BIRAKMAYIN”

Geleceğe umutlu bakamadığından yakınan genç kadın, “Ben bu sene sınava gireceğim önümü göremiyorum. On sene sonra benim neyim olacak bilemiyorum. Ben doktor olmak istiyorum. Baba çık git derse ben ne yapacağım. Hastanede doktor bulamıyoruz. Altı yıl tıp okuyan biri neden ülkeyi terk ediyor? Bu kadar basit olmamalı. 8.500 liraya kim geçinebiliyor. Bir ekmek olmuş 5 lira. Benim ablam 5 bin lira kirada kalıyor. Bu insanlar nasıl geçinecek. Benim tek amacın çocuklarım da bizler gibi olmasın. Neden her doğulu insana terörist muamelesi yapılıyor? Ben adam öldürmüyorum. Savaşa ve insanların öldürülmesine karşıyım. Neden kültürümü saklamak zorundayım. Ben sizin milletvekili olmanızı isterim. Sizin gibi insanlara gerçekten ihtiyacımız var. Bizim için kazanın, bırakmayın. Sandıklara yapışın bırakmayın” diye seslendi.

ÜN: BİZLER BURADAYIZ

Ün de karşılık olarak genç bayana “Sizlerin desteği ile bizler bir araya geldik. Taşın altına elimizi, gövdemizi koyduk. 14 Mayıs’ta sandıkta bu ablanı hatırlarsın. Sen tüm gelişmeleri çok güzel özetledin. Bilinç ötesi bir bilince sahipsin. Okullarını bitirdiğinde sen de memlekete önemli katkılar sağlayacaksın. Ülkeyi kimseye bırakacak değiliz. Gelecekten umudunuzu kaybetme. Bizler buradayız” karşılığı verdi.

sema-un-3sema-unsema-un-1sema-un-2