Denizlide Aylık 10 bin lira maaşla yoksulluğa, yokluğa, sefalete mahkum edilen emekliler, haklarını aramaya devam ediyor. Her fırsatta geçinemediklerini dile getiren emekliler bu kez de Ak Partili Denizli Büyükşehir Belediye binasının önündeydi.

Tavas'ta Seçim Sevincine Gölge Düştü 1 Kişi Vefat Etti Tavas'ta Seçim Sevincine Gölge Düştü 1 Kişi Vefat Etti

“EMEKLİYİ YOK SAYANI  SANDIKTA YOK SAYARIZ”

DİSK Emekli-SEN Denizli Şubesi’ne bağlı emekliler, basın açıklamasında bir araya geldi. Hayat pahalılığına isyan eden emeklileri, CHP Büyükşehir Adayı Bülent Nuri Çavuşoğlu da yalnız bırakmadı.
Çavuşoğlu, Denizli’nin efsane başkanı Ali Marım, Pamukkale CHP Başkan Adayı Ali Rıza Ertemur ve CHP heyetiyle eylemin yapıldığı alandaydı. Tek maaşla geçinmeye, hayatta kalmaya çalışan, evi kira olan emeklilere 10 Nisan’da devletin verdiği ikramiyenin 2 katı sözünü veren Çavuşoğlu, bu sözünü bir kez daha emeklilerin eyleminde, onlarla yanyana durarak dile getirdi. “Yaşadığınız maddi zorluklar karşısında nasıl mücadele ettiğinizi biliyorum” diyen Çavuşoğlu, her zaman emeklilerin yanında olacağının sözünü verdi. 

 “SADAKALARINIZDAN BIKTIK,HAK ETTİĞİMİZİ ALACAĞIZ”
“EMEKLİLİKTE ADALET İSTİYORUZ”
“EMEKLİLİKTE İNSANCA YAŞAM HAKTIR”
“DİRENE DİRENE KAZANACAĞIZ”

yazılı döviz ve pankartlarla Çınar Meydanı’nı dolduran emekliler, basın açıklamasında, seçim yatırımı olarak önlerine atılan 3 kuruşluk müjdelere karınlarının tok olduğunu bir kez de belediyenin önünden haykırdı. Açıklamanın ardından eylem sona erdi.  Cavusoglu Emeklilerin Yaninda 1Cavusoglu Emeklilerin Yaninda 2Cavusoglu Emeklilerin Yaninda