Sağanak Yağış Ev ve İşyerlerini Su Altında Bıraktı

Denizli ve ilçelerinde bir süredir etkili olan sağanak yağış dün akşam saatlerinde Denizli Afyon karayolunun çift yönlü kapanmasına neden oldu. Çardak ilçesinde ev ve iş yerlerini su bastı.

Sağanak Yağış Ev ve İşyerlerini Su Altında Bıraktı

Denizli'de uzun süredir devam eden sağanak yağışlar Denizli merkez ve ilçelerinde hayatı olumsuz etkilemeye devam ediyor. Çardak ilçesinde dün akşam saatlerinde başlayan şiddetli yağış ev ve işyerlerine su basmasına neden oldu. 

Denizli'nin Çardak ilçesine bağlı Beylerli Mahallesinde yağan şiddetli dolu ve yoğun yağış nedeniyle birçok ev ve işyeri su baskınına uğradı. Vatandaşlar ev ve işyerini yağmur sularından korumak için ne yaptılarsa fayda etmedi. Ev ve işyerlerini su basan vatandaşların yardımına belediye ve itfaiye ekipleri yetişti. Çardak Belediye Başkanı Mahmut Öztürk olay yerine giderek ‘‘Yerinde yaptığımız inceleme neticesinde sel ve su baskınından zarar gören vatandaşlarımızın mağduriyetini gidermek üzere su tahliyeleri ivedilikle yapılmaktadır. Geçmiş olsun, Rabbim afetinden korusun.’’dedi.

Denizli ve ilçelerinde sağanak yağışların devam edeceği belirtildi. 

denizli çardak beylerli sağanak yağış ev ve iş yerlerine su baskınına neden oldu

denizli çardak beylerli sağanak yağış ev ve iş yerlerine su baskınına neden oldu

haberdenizli.com

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER