Çardak Belediyesi'nden Engellilere Destek

  Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘‘Zihinlerdeki engelleri kaldırmak için gayret göstermek hepimizin görevidir’’ sözünden yola çıkarak engelli vatandaşlarımızın yanında yer alamaya onların hayatlarını kolaylaştırmaya büyük önem veren Çardak Belediye Başkanı Mahmut Öztürk, görme engelli vatandaşımızın talebi üzerine kendisini Denizli’de 3 ay boyunca halk eğitim tarafından düzenlenen ‘‘Beyaz Baston Bağımsız Hareket ‘’ kursuna göndermiştir.

Çardak Belediyesi'nden Engellilere Destek

Beyaz Baston Bağımsız Hareket kursuna giden Atike İnan ve arkadaşlarını evinde ziyaret eden Belediye Başkanı Mahmut Öztürk ‘‘Her toplumda var olan ve toplumun önemli bir parçasını teşkil eden engellilere sahip çıkılması, onların desteklenmesi ve yaşam şartlarının iyileştirilmesi her duyarlı ferdin önceliği olmalıdır. Unutmayalım ki engellilik, bir kusur değildir. Yardımlaşma ve dayanışmayla her engelin aşılacağına yürekten inanıyorum. Her bir vatandaşımız, toplumsal duyarlılık bilincini taşıdığı sürece tüm engelleri aşarız. Özellikle engelli kardeşlerimizin sosyal hayatta daha aktif olması için ulaşım başta olmak üzere yaşamın her alanında yeni düzenlemeler yapmalıyız. Unutmayalım yaşadığımız sürece hepimiz birer engelli adayıyız’’ ifadesinde bulundu.

    Kursa gönderilen Atike İnan "Beyaz baston bizim gözümüz, yol göstericimiz, kılavuzumuz, pusulamızdır. Beyaz baston kullanmanın birçok kuralı var. Çoğu görme engelli arkadaşımız bunu bilmiyor.Toplum içinde daha rahat ve güvenli dolaşabilmek adına bu kursa katıldım.Belediye Başkanımız Mahmut Öztürk’e sağlamış olduğu destekten dolayı şükranlarımı sunuyorum. Bu kurs bana çok katkı sağladı ve hayatımı kolaylaştırdı. Toplumun görme engellilerin farkına vararak onları yalnızlaştırmamalarını ve bizleri yaşamın bir parçası olarak görmeleri en büyük destekçimiz olacaktır.” dedi.


 

haberdenizli.com

Güncelleme Tarihi: 09 Temmuz 2018, 14:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER