Başkan Öztürk’ten 24 Temmuz Basın Bayramı Kutlama Mesajı

 Çardak Belediye Başkanı Mahmut Öztürk, 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı sebebiyle bir mesaj yayınladı.

Başkan Öztürk’ten 24 Temmuz Basın Bayramı Kutlama Mesajı

HABERDENİZLİ.COM

 Öztürk mesajında şu ifadeleri kullandı"Kamu yönetimi ile vatandaşlarımız arasında önemli bir işlev görevi gören basınımız, demokrasinin ve cumhuriyetimizin kökleşmesinde önemli bir yere sahiptir. Tarihin her döneminde milletin gözü, kulağı ve sesi olan basın kamuoyunun haber alma hakkına katkıda bulunma görevini ilkeli ve tarafsız gazetecilik anlayışı içerisinde başarı ile yerine getirmektedir.’’ dedi.

‘‘Basın mensuplarının gece-gündüz demeden mesleklerini en zor şartlar altında bile yapmaya çalışmaları son derece takdir edilmesi gereken bir durumdur.” diyen Başkan  Öztürk sözlerine şu şekilde devam etti ‘‘Yaptıkları haberlerde objektif olup, haber kaynağına saygı göstererek hareket ettikleri takdirde basın, güvenilirliğini koruyarak hayatımızda önemli bir yer tutmaya devam edecektir. Bunun en iyi örneğine 15 Temmuz hain darbe girişiminde bir kez daha şahit olduk.Ülkenin birlik ve beraberliğine, devletin bekasına, milli iradeye, demokrasiye kastedenlere karşı dik duruş sergileyen ulusal ve yerel basın, milli iradeyi hedefleyen bu hain kalkışmada, milli birlik ve bütünlüğümüzü koruyucu tutum ve yayınlarından dolayı basın-yayın organlarımız her türlü övgü ve takdiri hak etmektedir.
Türk basını bu önemli gecede üzerine düşeni yapmış, kamuoyunu doğru bilgilendirmiştir. Basın sayesinde tüm ülke birlik olarak darbecilere geçit vermemiştir. Bu duygu ve düşüncelerle zor şartlarda ve büyük bir özveriyle görevlerini en iyi şekilde yapmaya çalışan, halkı doğru ve aydınlatıcı bilgilerle aydınlatan ve bu uğurda hizmet veren tüm basın mensuplarını tebrik eder, Gazeteciler ve Basın Bayramı'nı kutlarım" dedi.

haberdenizli.com

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER