Çameli Kaymakamı Kübra Eroğlu ,Çameli Belediye Başkanı Cengiz Arslan ve Çameli’li Öğrenciler ve Rehber Öğretmenler Halfeti’yi Gezdi.

İLK DEFA UÇAĞA BİNEN ÖĞRENCİLERİN HALFETİ  HEYECANI

Uçağa ilk kez binecek olmanın ve Halfeti’ye ilk kez gidecek olmanın heyecanını yaşayan öğrencilerin Heyecanları görülmeye değerdi Gezi boyunca görevli rehberler tarafından bilgilendirilen gençlere, bölgenin tarihi mirası hakkında bilgiler Halfeti Belediyesinin ulaşım desteği sağladığı etkinlikte, öğrenciler ilk defa 12 Bin Yıllık Göbeklitepe'yi görmenin sevincini yaşadı.

GÖBEKLİTEPE  VE ESKİ HALFETİ GEZİLDİ

Düzenlenen gezide öğrenciler ilçenin tarihi ve doğal güzelliklerini yerinde görme fırsatı buldu. Gezi turunda Halfeti’de doğa yürüyüşü yaparak doğal güzellikleri keşfeden öğrenciler, Bakırcılar Çarşısı, Balıklı göl, Halepli  Bahçe Mozaik  Müzesi, Şanlıurfa Müzesi gezisi, Tekne turu ile de sular altında kalan Eski Savaşan mahallesindeki bulunan Halfeti’nin simgesi Batık Minare'yi Eski Halfeti’de bulunan Karagül serasını ve Aile Destek Merkezinde yapılan çalışmaları yerinde inceledi.

SULARIN ALTINDAKİ GÜZELLİK: HALFETİ

Çameli Kaymakamı Kübra Eroğlu, Çameli Belediye Başkanı Cengiz Arslan Çameli ‘li  Öğrencileri ve Öğretmenler  Halfeti Belediye Başkanı Şeref Albayrak ‘ın düzenlediği yemek programına katıldı ardından Halfeti Kaymakamı Zikrullah Erdoğan’a ziyaret gerçekleştirildi. Proje Hakkında memnuniyetini dile getiren Halfeti Kaymakamı Zikrullah Erdoğan İlçenin doğası, yaşamı ve Tarihi hakkında katılımcılara  bilgi verdi Çameli Kaymakamı Kübra Eroğlu Bu projenin bir parçası olduğumuz için çok mutluyuz. Projenin hayata geçirilmesinde emeği geçen Denizli Valisi Ali Fuat Atik'e ve ayrıca projesinin her safhasında bize yardımcı olan ve sorunsuz bir gezi geçirmemizi sağlayan Gaziantep Valisi Davut Gül’e, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’e, Halfeti Belediye Başkanı Şeref Albayrak ve Kaymakam Zikrullah Erdoğan’a, ilgi Alaka ve Misafirberliklerinden dolayı teşekkür etti.

siyah-gul-1siyah-gul