AK Parti Denizli Milletvekili ve milletvekili adayı Cahit Özkan, Çameli İlçesi’nde gerçekleştirilen İlk Evim, İlk İş Yerim Projesi kapsamında Çameli TOKİ Konutları temel atma törenine katıldı. Temel atma töreninde konuşan AK Parti Denizli Milletvekili ve milletvekili adayı Cahit Özkan,  Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın verdiği sözleri birer birer yerine getirdiğini hatırlatarak, “Ne söz verdiysek tuttuk, tutmaya devam edeceğiz” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde Denizli’ye kazandırılacak ve İlk Evim, İlk İş Yerim Projesi kapsamında Çameli TOKİ Konutları temel atma töreni yapıldı. Törene AK Parti Denizli Milletvekili ve milletvekili adayı Cahit Özkan’da katıldı. Burada bir konuşma gerçekleştiren Özkan, 6 Şubat’ta yaşanan Kahramanmaraş merkezli depremlerin öncesinde yapılması taahhüt edilen TOKİ Konutlarının yapılacağını bununla birlikte depremde yıkılan 560 bin konutun da TOKİ vasıtasıyla yapılacağı müjdesini paylaştı. Özkan, “2022 yılının sonunda Cumhurbaşkanımız 500 bin konut sözü verdi. Allah muhafaza, beterinden saklasın. 6 Şubat sabahı Türkiye asrın depremiyle karşılaştı. 11 ilimizde canlarımızı kaybettik. 560 bin konut maalesef yıkıldı. Şimdi 500 bin konut sözü vermiştik. 560 bin konutu TOKİ ve devletimiz yeniden o bölgelerde hayata geçirecek” diye konuştu.

“Oldu her zaman sözünün eri çıktığı yoldan dönmedi geri”

Deprem öncesi EYT ile ilgili bir düzenleme getirecekleri müjdesi verdiklerini, söz konusu düzenleme ile devlete ek maliyetler çıkmasına rağmen Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sözünden dönmediği hatırlatması yapan AK Parti Denizli Milletvekili ve milletvekili adayı Cahit Özkan, “Bunun da devletimize, maliyemize getireceği yük 280 milyar Türk Lirası. Böyle bir deprem faciası karşısında Cumhurbaşkanımız milletimize verdiği hiçbir sözü bir kenara bırakmadan, mücbir sebep var, olağanüstü şartlar var demeden bütün sözlerimizi bir bir yerine getirdik, getiriyoruz. Ne söz verdiysek tuttuk, tutmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

cameli-toki-temel-atma1cameli-toki-temel-atmacameli-toki-cahit-ozkancameli-toki