Selcen'de Nostaljik Düğün

Denizli'nin Çal ilçesi Selcen mahallesinde geçtiğimiz Pazar günü yapılan nostaljik düğünde misafirler geçmişi yaşadılar.

Selcen'de Nostaljik Düğün

Selcen mahallesinde geçtiğimiz pazar günü Halil Ayhancı ile Betül Ugur’un düğünlerinde yer yerinden oynadı. Geçtiğimiz Cuma günü Çanakkale’de Kına gecesi ile başlayan eğlenceler, Pazar günü Selcen mahallesinde verilen yemek ve düğün töreni ile noktalandı.
Geçmişten kopmak istemeyen ve geleneklerimizi yaşatmayı amaç edinen damat babası Ömer Ayhancı, yıllar önce mahallede yapılmakta olan at yarışı ve cirit müsabakalarını yeniden gerçekleştirirken, gelin arabası olarakta Fayton’u tercih etti. Gelin ve Damat gelin faytonu ile mahallenin bütün sokaklarını dolaşırken konvoya eşlik eden gençler seferim çektiler ve gelin aracının önünde oynadılar, bu arada atlılarda gezi boyunca konvoyun önünde ve yanlarında atları ile dolaşarak mahalle halkına değişik bir gün yaşattılar. Daha sonra büyük bir kalabalıkla damat evine gelen gelin ve damat dua ve alkışlarla evlerine girdiler, Aynı gün akşamı ise belediye meydanında yapılan balo eğlencesinde düğüne katılanlar doyasıya eğlendiler.

haberdenizli.com

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER