Kanseri Temiz Hava ve Organik Gıdayla Yendi

Geçtiğimiz yıl Akciğer kanseri olduğunu öğrenen Hüseyin Keser, (51) tedavi sürecinde Çal’ın Aşağıseyit mahallesine yerleşti. 1 yıldır temiz havanın yanında organik gıdalarla beslenen Keser, yapılan düzenli  tedaviyle akciğer kanserini yendi. 

Kanseri Temiz Hava ve Organik Gıdayla Yendi

HABERDENİZLİ.COM

Denizli’de oturan ve aslen Çallı olan Hüseyin Keser’e 1 yıl önce akciğer kanseri tanısı kondu. Pamukkale Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde tedavisi başladı. Kemoterapi ve radyoterapi seansları devam ederken, Denizli Devlet Hastanesi’nde de yardımcı tedavi hizmeti aldı. 

"ÇİFTLİKTE YENİDEN DOĞDUM"

Tedavi sürecinde Çal’ın Aşağıseyit Mahallesi’ndeki Hamzaoğulları Tarihi Su Değirmeni Çiftliği’ne yerleşen Keser, Burada 4 ay yaşadı. Organik yumurta, köy yoğurdu, köy peyniri ve bol bol et tüketti. Sabah kahvaltısında bile organik patlıcan ve organik domates yediğini söyleyen Keser, “Yapılan tahliller sonucu kanseri tamamen yendiğim ortaya çıktı. Doktorlar bile şaşırdı. Dökülen sakal ve saçlarım yeniden çıktı. Çok mutluyum. Çiftliğin sahibi Süleyman Yayan’a teşekkür ediyorum. Çiftlikte yeniden doğdum” dedi.

BAŞKAN AKCAN: ÇAL’IN HAVASI TEMİZ

Çal Belediye Başkanı Fethi Akcan, hemşehrisi Hüseyin Keser’in kanserle yaptığı mücadeleyi kazanmasının kendisini çok mutlu ettiğini söyleyerek, “Çal’ın temiz havası, suyu ve toprağı hastalarımıza şifa olabiliyor. Şehirlerin stresli ortamından uzak bir hayat sunan bölgemize kanser ya da benzeri hastalıklarla mücadele edilmesi için hastane bile yapılabilir. Özel sektör böyle bir yatırım düşüncesinde olursa, biz belediye olarak her türlü kolaylığı sağlarız” diye konuştu.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER