Denizli Büyükşehir Belediyesi  ve İl Tarım ve Orman Müdürlüğü  İşbirliği ile “Denizli’de Buğday Üretimini Geliştirme ve Tarım Arazilerinin Kullanımının Etkinleştirilmesi Projesi” Kapsamında Çameli’mizde Tohum Dağıtım Programında  İlçe  genelinde 25  ton sertifikalı buğday tohum desteği dağıtımını gerçekleşti.

Çameli Belediye Başkanı Arslan'dan hemşerilerine ikametgah çağrısı Çameli Belediye Başkanı Arslan'dan hemşerilerine ikametgah çağrısı

Çameli Otogarı arkasında tohum dağıtımına, Kaymakam Kübra Eroğlu Belediye Başkan Cengiz Arslan, İlçe Tarım ve Orman Müdürü  ile çiftçiler katıldı. Denizlili çiftçilerin buğday üretimini ve dolayısıyla gelirlerini artırmalarını temin etmek, üreticilerin sertifikalı buğday çeşitleri ile tanışmalarını sağlamak ve özellikle atıl arazilerin boş bırakılması amacıyla  Büyükşehir Belediyesi ile İl Tarım ve Orman Müdürlüğü işbirliği ile hayata geçirilen “Denizli’de Buğday Üretimini Geliştirme Projesi” kapsamında Çameli’li Çiftçilere 25  ton sertifikalı buğday dağıtıldı.
İlçe Genelinde Yaklaşık 1250 Dekar alanda 196 çiftçiye buğday desteği sağlandığını açıklayan Çameli Belediye Başkanı Cengiz Arslan Çameli  Belediyesi olarak çiftçilerimize imkanlarımız doğrultusunda   destek veriyoruz, destek vermeye de devam edeceğiz. Ben çiftçilerimize hayırlı ve bereketli bir sezon diliyorum Bu Projeyi Üreticilerimizle Buluşturan, Üreticilerimizin Her Zaman Yanında Olan Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’a Teşekkür Ederim dedi.