banner1348

Denizli'de Bu Mahalle Yıllardır Tapularını Alamıyor

Denizli’de baraj yapımının ardından yerleşim yerleri başka bir noktaya taşınan Buldan’ın Derbent Mahallesi sakinleri, kendi paralarıyla aldıkları evlerin tapularını alamamaktan şikayetçi. Eski Muhtar Duran Büyük Gürsoy, siyasilerin söz vermesine rağmen hala sözünü tutmadığını söyledi.

Denizli'de Bu Mahalle Yıllardır Tapularını Alamıyor

HABERDENİZLİ.COM

Denizli'nin Buldan İlçesine bağlı eski bir yerleşim yeri olan Derbent mahallesinde köylülerin kendi paralarıyla yıllar önce aldığı arsa ve evlerin tapuları hala kendilerine verilmedi. Her seçime yakın siyasi partililerin o bölgeye gittiğinde sözünü verdikleri tapular bir türlü köylülere teslim edilmiyor ve köy halkı bu durumdan tamamıyla tedirgin.

Derbent sakinleri çok eski yıllardan beri o topraklarda doğdu çalıştı yaşadı. İlk önce bir tek kişiye ait olan Derbent köyü sonrasında parsel parsel arsalara bölünerek satıldı. Bu işlemler sırasında satan kişinin vefatından dolayı tapulara kendine teslim edilemeyen köy halkı yıllardır mağdur. Büyükşehir ile yerel yönetim arasındaki bir prosedürü bekleyen köy halkı artık bu sorunun çözülmesini istiyor.

Kaynak: Realityhaber

haberdenizli.com

Güncelleme Tarihi: 01 Mart 2019, 10:29
YORUM EKLE
YORUMLAR
Nazmi DEMİRAL
Nazmi DEMİRAL - 3 ay Önce

Bu resim yazıda konusu geçen mahalleye ait değil. Fotoğraf BULDAN'ın '' Yukarı Bucak '' denilen merkez GÜROLUK ve HELVACILAR mahallelerine ait.

Ayşe inan
Ayşe inan - 3 ay Önce

Helvacilar mahallesi

SIRADAKİ HABER