Türk Veteriner Hekimleri Birliği Merkez Konseyi İkinci Başkanı Türkay Berberoğlu, Denizli Veteriner Hekimleri Odası Yönetim Kurulu üyeleri ile birlikte Vali Ömer Faruk Coşkun’u ziyaret etti. Berberoğlu, Coşkun’a dikkat çeken bir öneride bulundu.  

Türk Veteriner Hekimleri Birliği Merkez Konseyi İkinci Başkanı Türkay Berberoğlu, Denizli Veteriner Hekimleri Odasi Yönetim Kurulu üyeleri ile birlikte Vali Ömer Faruk Coşkun'u ziyaret ederek, “hayırlı olsun” dileklerini iletti, görevinde başarılar diledi.

Güne işçi yoğunluğu olan mahallede başladı Güne işçi yoğunluğu olan mahallede başladı

SOKAK HAYVANLARI İÇİN DİKKAT ÇEKEN ÖNERİ

Ziyarette mesleki faaliyetler ile ilgili Vali Coşkun’a bilgi aktaran Berberoğlu, Kurban Komisyonu ve mesleki sorunları dile getirdi.

Bu arada güncel bir konuya da değinerek, sokak hayvanlarıyla ilgili önerisini sunan Berberoğlu, kalıcı çözüm için neler yapılması gerektiğini anlattı ve veteriner hekimler olarak bu konuda görev almaya hazır olduklarını söyledi.

Berberoğlu, önerilerinin hayata geçirilmesinin kentteki önemli bir problemi çözeceğini ifade ederek, “6’şar aylık iki dönem halinde çalışma yapılmasını öneriyoruz. Birinci aşama çiftleşme dönemine kadar sokaklardaki hayvanlar cinsiyetlerine göre toplanarak, kentin farklı bölgelerindeki iki hayvan barınağına konulmalı. Bunun yapılması üremenin önüne geçilmesi için önemli adımdır. Bir sonraki aşamada ise kısırlaştırma yapılmalıdır” dedi.

turkay-berberoglu-vali-denizli-dikkat-ceken-oneri2turkay-berberoglu-vali-denizli-dikkat-ceken-oneri1