Denizli'nin Bekilli İlçe Kaymakamlığı öncülüğünde yürütülen faaliyette, Bekilli İlçe Emniyet Amirliği personeli,  KADES uygulamasının önemi hakkında bilgi verdi.

Bekilli'de bilgi yarışmasının ikinci etabı yapıldı Bekilli'de bilgi yarışmasının ikinci etabı yapıldı

HABERDENİZLİ.COM

KADES, kadınların ve çocukların maruz kaldığı şiddet, taciz gibi kötü eylemleri birazda olsun engellemek adına kullanıcılara sunulmuş resmi bir uygulamadır. Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanmış ve acil durumlarda ilk aklınıza gelecek acil müdahale uygulamasıdır.

KADES uygulaması, son yıllarda giderek artan kadına yönelik şiddet olaylarının önüne geçebilmek ve kadınlara yardım edebilmek amacıyla geliştirilmiştir.Emniyet, eşinden veya bir başkasından şiddet gören ya da şiddete maruz kalma ihtimali olan kadınların, akıllı telefonları üzerinden yapacakları ihbarlarda hızlı bir şekilde bu iş için kurulan Kadın Acil Destek İhbar Sistemi’ne ulaşabiliyorlar şeklinde açıklama yaptı.

 Emniyet  personeli, kadına karşı şiddetle mücadele için, "Lütfen bu uygulamayı cep telefonlarımıza indirelim ve etrafımızdakilere de indirmelerini söyleyelim." tavsiyesinde bulunduğu kadınlara uygulamanın indirilmesi konusunda da yardımcı oldu.