banner1348

Bekilli'de Yıl Sonu Sergisi ve Öğrenme Şenlikleri Gerçekleştirildi

Denizli'nin Bekilli İlçe Mehmet Ali Ülker Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğünce düzenlenen Yıl Sonu Sergisi ve Öğrenme Şenlikleri 10 Mayıs 2018 Perşembe günü saat 14.00´de Bekilli Kültür Sarayında gerçekleştirildi.

Bekilli'de Yıl Sonu Sergisi ve Öğrenme Şenlikleri Gerçekleştirildi

HABERDENİZLİ.COM

Açılışa; Bekilli Kaymakamı Sayın Murat Yayabaşı, Bekilli Belediye Başkanı Sayın Mustafa Başkafa, Siyasi Parti Temsilcileri, Daire Amirleri, kursiyerler ve vatandaşlar katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasının ardından açılış konuşmasını yapan Mehmet Ali Ülker Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Osman Hayta,  “Eğitimin yaşam boyu sürdüğü gerçeğinden hareketle Halk Eğitim Merkezi olarak hayata mutlu bireyler hazırlamak için her zaman, her yerde herkese  eğitim vererek vatandaşlarımıza bilgi, hüner  kazandırma; okuma yazma bilmeyen tüm bireylere okuma yazma becerisi kazandırmanın temel amaçları olduğunu belirtmiştir.

Halk Eğitim Merkezleri her yaştaki vatandaşlarımıza mesleki, sosyal, sportif ve kültürel alanlarda ücretsiz kurs düzenleyen, yetişkin eğitiminde en kolay erişim sağlanan eğitim kurumlar olduğunu belirterek sergide emeği geçen tüm kursiyerlere, öğretmen ve usta öğreticilere teşekkürlerini sunmuştur.”

Açılış konuşmalarından sonra Türk İşaret Dili kursiyerlerinin gösterisi ve müzik dinletisi ilgi ile izlendi.

Belge ve sertifika dağıtım töreninin ardından el sanatları, ahşap ürünleri, keçe aksesuarları, elde kurdele işi, dikiş nakış kursu ürünleri, ebru sanatının sergilendiği karma sergi Bekilli Kültür Sarayında gezildi. Bekilli Kaymakamı Murat Yayabaşı, kursiyerlerin yaptıkları çalışmaları yakından inceleyip kursiyerleri tebrik etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER