HABERDENİZLİ.COM

Merkezefendi Belediye Başkanı Doğan, 50 mahalle muhtarını eşleriyle birlikte misafir etmekten onur ve gurur duyduklarını söyledi. Başkan Doğan, “Muhtarlık müessesesi, kültürümüzün ve toplumsal hayatımızın önemli yapı taşlarından olup yerel demokrasinin en eski örneğini temsil eden bir makamdır. Muhtarlarımız, bulunduğu mahallede devletimizin tüm kurumlarını temsil etmektedir. Halkımızla devlet kurumları arasında köprü vazifesi görmektedir. Vatandaşlarımızın devletimize ihtiyaç duyduğunda başvuracakları ilk yer muhtarlıklarımız olduğu için çok önemli bir görevi üstlenmektedirler. Günümüzde kendini yenileyen kurumların başında gelen muhtarlık vatandaşlarımızın hem sevinçte hem de hüzünde halkının her zaman yanında ve hizmetindedir” dedi.

Başkan Doğan, Muhtarlarla Bir Araya Geldi

ÖZVERİYLE ÇALIŞACAĞIZ

Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, “İnanıyorum ki beş yıllık dönemde bütün özveriyle çalışacağınızı ve hep birlikte Merkezefendi için çok başarılı projeleri birlikte hayata geçireceğiz. Göreve geldiğimiz ilk günler itibariyle sizlerle Merkezefendi Kaymakamı sayın Dr. Adem Uslu’nun katılımıyla bu salonda sizlerle birlikte büyük bir toplantı yaptık.  Şimdi yeni bir uygulamaya başladık. Artık muhtarlarımız ile belediyede beşer beşer toplantılar yapıyoruz. Bugüne kadar 10 muhtarımızla görüşmelerimiz oldu. Tabi sorunların bir kısmı hemen çözülebilecek nitelikte bir kısmı da biraz zaman alacak nitelikte. Hemen çözülebilecek olanları ilgili müdürlüklerimize bildirip çözüm noktasına ulaşmaya çalışıyoruz. Proje isteyen talepleriniz için biraz zaman gerekiyor. Bu anlamda da sizden biraz anlayış bekliyoruz. Bugüne kadar muhtarlarımızın hiçbir talebini geri çevirmemeye çalıştık. Yetkimiz dahilinde sınırlarımız dahilinde yapmaya çalıştık. Üzerlik Mahallemizdeki sağlık ocağının tefrişatını yaptık. Altıntop Muhtarımıza bir muhtarlık binası yaptık. Bereketler Muhtarlığımızın yer tespitini yaptık. En kısa sürede muhtarımıza bir muhtarlık binası yapmak istiyoruz. Tabi asfalt ve yol çalışması isteyen muhtarlarımız var, farklı projeleri olan muhtarlarım var.

Başkan Doğan, Muhtarlarla Bir Araya Geldi

Hizmetin kaliteli ve hızlı olarak sunulması için vatandaş, yerel yönetimler ve merkezi idare arasında bir uyum ve eşgüdümün tesis edilmesi şarttır.  Bu anlayışla, gerçekleştireceğiniz her çalışmada, atacağınız her adımda her zaman yanınızda olacağıma şahsım ve Merkezefendi Belediyesi adına söz veriyorum. Yardımımıza ihtiyaç duyduğunuz her anda bizleri arayıp ve taleplerinizi çekinmeden iletebileceğinizi biliyorsunuz. Ben sizlerin huzurunda Merkezefendi Kaymakamı sayın Dr. Adem Uslu’ya çok teşekkür ediyorum. Göreve geldiğimden itibaren çok uyumlu bir çalışma sergiledik ve her konuda bize destek olduk. Siz değerli muhtarlarımıza çok teşekkür ediyorum, hepiniz gerçekten fedakârlık gösteriyorsunuz istekleriniz ve talepleriniz konusunda yardımcı oluyorsunuz bizlerin görevi bu istekleri ve talepleri en kısa zamanda hayata geçirmek. Beşerli yaptığımız toplantının devamı gelecek her mahalle muhtarımızla makamda beşerli toplantılar devam edecek. Ben buradan size baktığımda, hemşehrilerimizin derdini dert bilen, onların tasalarında üzülüp mutluluklarına ortak olan, ihtiyaç halinde mesai mefhumu gözetmeksizin yardıma koşan fedakar ve cefakar bir hizmet ordusu görüyorum. Hepiniz sağolun, var olun.

Katılımlarınız için çok teşekkür ediyorum muhtarlar gününüz kutlu olsun” diye konuştu.

Başkan Doğan, Muhtarlarla Bir Araya Geldi

ORTAK PAYDAMIZ MERKEZEFENDİ

Merkezefendi Kaymakamı Dr. Adem Uslu ise,  Muhtarlar Günü nedeni ile Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğa’nın ev sahipliğinde gerçekleşen akşam yemeğinde muhtarlarla birlikte olmanın mutluluğunu yaşadığını söyledi. Kaymakam Uslu, “Ortak paydamız Merkezefendi” dedi. Uslu, “Değerli muhtarlarımız Merkezefendi Kaymakamlığı olarak muhtarlarımıza kapımız mesai saatleri içerisinde sürekli açık cep telefonumuz gerek özel hattımız gerek makam hattımız 24 saat acık sürekli iletişim halindeyiz. Muhtarlarımızın herhangi bir sıkıntısında herhangi bir sorunu olduğunda anında bize ulaşsın. Biz de elimizdeki imkanlar nispetinde o sorunun çözümüne katkı verelim yardımcı olalım. İletişimizin ve diyaloğumuzun sürekli olması gerekiyor. Karşılıklı sevgi saygı çerçevesi içerisinde kamu hizmetlerini en iyi yere birlikte taşımamız gerekiyor. Ortak paydamız Merkezefendi, tek gayemiz Merkezefendi’de yaşayan vatandaşlarımıza kamu hizmetlerini en iyi şekilde en verimli şekilde ulaştırmak. Bu süreç içerisinde el ele gönül gönüle ve el birliğiyle içerisinde hareket ederek mutlu bir Merkezefendi ilçesini hep beraber oluşturmak ve inşa etmek. Bu noktada iyi gidiyoruz inşallah önümüzdeki süreç te hep böyle devam eder” diye konuştu. Yemeğe katılan Denizli Muhtarlar Derneği Başkanı Adnan Kuloğlu’da yemekte kısa bir konuşma yaptı.

Başkan Doğan, Muhtarlarla Bir Araya Geldi

Başkan Doğan, Muhtarlarla Bir Araya Geldi