Babadağ Belediye Başkanı Ali Atlı Denizli’nin Babadağ ilçesinde bu sene dördüncüsü yapılacak olan BabaFest ve bu sene üçüncüsü yapılacak olan OffRoad etkinliklerine herkesi davetti. Başkan Atlı “İlçemizin 2022 yılında yaptığı en iyi festivali hazırlandığını söyleyebilirim.” dedi.

Denizli’nin Babadağ ilçesinde 4. BabaFest ve 3. OffRoad etkinlikleri bu hafta sonu yapılacak. 21-22-23 Ekim’de yapılması planlanan etkinliklerle ilgili Babadağ Belediye Başkanı Ali Atlı basın toplantısı düzenledi.

“ÇOK GÜZEL BİR ETKİNLİK PLANLADIK”

Başkan Atlı BabaFest ve OffRoad’la ilgili “2022 yılının son etkinliği olan 4. BabaFest ve 3. Offroad Şenlikleri’ni bu hafta sonu bütün Babadağlı ve Denizlili hemşerilerimizle bir araya gelerek yapmayı planlıyoruz. Daha önce de çeşitli platformlarda belirttiğimiz üzere Ekim ayının 2. haftası bizim için çok önemli bir hafta. Organik ürünlerimizin; ceviz, kestane, tarhana, salça gibi Babadağımızın yerel kültüründen gelen ürünlerin en bol olduğu dönemdeyiz.

Bu festivaller hem ilçemizde sosyal kültürel bir etkinlik, hem de yerel üreticilerimizi desteklemek ve onlara bir nebze olsun ekonomik açıdan nefes aldırmak adına yaptığımız çok önemli bir etkinlik. Yine bu sene Babadağlı Sanayici Ve İş Adamları Derneğimiz ile birlikte, hafta sonu için çok güzel bir etkinlik planladık.” dedi.

“DOLU DOLU BİR ETKİNLİK BİZLERİ BEKLİYOR”

Festivalin içeriğiyle ilgili de bilgi veren Ali Atlı festival boyunca yapılacak etkinlikler hakkında “Cuma günü 21 Ekim'de alışveriş stantlarının kurulması ile beraber festivalimizin startını vermiş olacağız. 22 Ekim Cumartesi günü de protokol konuşmaları ve ilçemizin gastronomik kültürüne verdikleri hizmetlerden dolayı bazı ödül ve plaket törenlerimiz ve yarışmalarımız olacak. Ayrıca çok güzel bir konser hazırlığı yaptık. Bütün misafirlerimizle beraber konserle birlikte cumartesi akşamını bitirdikten sonra pazar günü de üçüncüsünü düzenlediğimiz geleneksel offroad yarışlarıyla festivalimizi tamamlamak istiyoruz. Festivalin içinde çocuklarımızın eğlenmesi iyi vakit geçirmesi adına lunapark kurulmuş vaziyette. Bunun yanında farklı sokak ve caddelerde çocuk şenlikleri ile birlikte atölye çalışmaları olacak. Önümüzdeki dönem yapmayı planladığımız birkaç proje ile ilgili lansman çalışmalarımız olacak. Aslında dolu dolu bir etkinlik bizleri bekliyor. İnşallah güzel bir festival olur. İlçemizin 2022 yılında yaptığı en iyi festivali hazırlandığını söyleyebilirim.” diye konuştu.

BAŞKAN ATLI’DAN TEŞEKKÜR

Babadağlı Sanayici ve İş Adamları Derneği ile örnek bir dayanışmayı göreve geldiği ilk günden beri sürdüren Başkan Atlı etkinliklerin organize edilmesinde emeği geçenlere teşekkür etti. Başkan Atlı “Ben şimdiden bu festivalin düzenlenmesinde bize katkı sağlayan Babadağlı Sanayici Ve İş Adamları Derneğimizin başkan ve yönetimine, yine her zaman yanımızda olduğunu hissettiğimiz Babadağlılar İş Hanındaki esnaf kardeşlerimize, yine denizin ekonomisine her zaman katkı koymaktan geri kalmayan iş adamlarımıza ve 3.  Offroad Şenlikleri’nde ana sponsor olan Yelin Tekstil'e şimdiden teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.

“HERKESİ BABADAĞ’A DAVET EDİYORUZ”

Başkan Atlı konuşmasının sonunda “Tabii ki Babadağ deyince en son keşkek festivalinde de gördüğümüz gibi birlik beraberlik dayanışma ve kardeşlik ruhu akla geliyor. Bu duyguların ön plana çıktığı, ilçemizin geçmiş kültürünün gelecek nesillere aktarılmasında çok önemli rol oynayan bu festivaller ve diğer etkinlikleri birlikte yapma duygusunu en üst seviyede yaşadığımız bir festivale ev sahipliği yapmak istiyoruz. İnşallah kazasız belasız bu hafta sonunda BabaFest etkinliğimiz tamamlayıp, 2022 yılının sosyal ve kültürel etkinliklerine noktayı koymuş olmak istiyoruz.

Şimdiden ilçemize ve Denizlimize hayırlı uğurlu olmasın diliyorum. Stant açan bütün esnaflarımıza da bol kazançlar diliyorum, offroad yarışçılarımıza başarılar diliyorum, konseri izlemeye gelecek olan bütün misafirlerimize de içimiz her ne kadar buruk olsa da iyi eğlenceler diliyorum. İyi bir festival olmasını temenni ediyorum. Biz herkesi 21,22 ve 23 Ekim'de BabaFest’te bir arada olmak üzere Babadağ’a davet ediyoruz.” dedi.

babadag-babafest-offroad-1