Pamukkale Üniversitesi çalışanlarının merakla beklediği banka promosyonu ihalesi 7 bankanın katılımıyla gerçekleşti. Halkbank, Ziraat Bankası, Akbank, Garanti BBVA, Yapı Kredi ve Vakıfbank’ın yer aldığı ihalede 3 yıllık anlaşma için en yüksek teklifi 18 bin lira ile Yapı Kredi Bankası verdi. Kapalı zarf usulü yapılan tekliflere İş Bankası 12 bin lira, Halkbank 10 bin lira, Akbank ise 9 bin 500 lira teklif verirken, diğer bankalar asgari tutar olan 35 bin lirayı yüksek buldukları için ihaleye katılmadılar.

İhale komisyonu tüm bankaların teklifini değerlendirerek, verilen tekliflerin asgari tutar olarak belirlenen 35 bin liranın altında kaldığı için oturumu sonlandırma kararı aldı.

“Asgari tutar revize edilecek”

Komisyon Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Umut Tepekule, ihalede belirtilen asgari tutarın yeniden revize edileceğini ifade ederek, daha ekonomik ve rasyonel bir teklif sunacaklarını kaydetti ve bankalara teşekkür etti.

“Teklifler çok komik”

Sendika Yetkilisi Türk Eğitim Sen Denizli 2 Nolu Şube Başkanı Fehmi Söylev, banka promosyonu için üç aydır mücadele ettiklerini belirterek, verilen tekliflerin çok komik olduğunu, bankaların daha duyarlı olmasını ve ciddiyetle yaklaşmaları gerektiğini söyledi.

Pamukkale Üniversitesi Banka Promosyon ihalesi 24 Mart Cuma günü yeniden yapılacak.