Engelli Öğrencilerin Programı Beğeni Topladı 

Denizli'nin Baklan ilçesinde “Her sağlıklı insan bir engelli adayıdır” temalı program düzenlendi. Cumhuriyet Ortaokulu Özel Eğitim Sınıfı, Atatürk İlkokulu Özel Eğitim Sınıfı ve Limak Hüsamettin Tuyji Çok Programlı Anadolu Lisesi öğrencilerin düzenlediği programda engelli öğrencilerin yapmış olduğu gösteriler göz doldurdu.

BAKLAN 17.12.2018, 13:46
Engelli Öğrencilerin Programı Beğeni Topladı 
banner1665

Haberdenizli.com

Denizli'nin Baklan ilçesinde programda özel öğrenciler tarafından halk oyunları gösterisi, şiir dinletisi, sinevizyonlar ve Hacivat-Karagöz gölge oyunu gösterileri sunuldu. Ayrıca programda Engelliler İçin Çal Müzik Grubu’nun performansı sergilendi. Son bölümde farklı yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödülleri Belediye Başkanı, İlçe Milli Eğitim Müdürü ve İlçe Müftüsü tarafından verildi. 

'En Büyük Engel Eğitimsizliktir'

Programda konuşan Baklan Belediye Başkanı Yusuf Gülsever, “Öncelikle böyle bir programı düzenlenmesinde emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Cenap-ı Hak tüm canlıları yaratırken her birine bir yetenek vermiş, her birinin belirli üstünlükleri var. Fiziki eksikliklerimiz olabilir, görünüşte sağlam gibi de görünebiliriz. Ancak ne olursa olsun bir tarafta yetenek var. Atatürk’ün de dediği, zeka ve mahareti ortaya çıkaracak o eğitimi alabilmek önemlidir. Sorunumuz engelli olmak değildir kuşkusuz, en büyük engel eğitimsizliktir. Eğer eğitimimizi yeterince alırsak, arkasından o zeka ve maharetlerimizi o eğitimle beraber ortaya koyduğumuz bizi kim tutar? Ben bu eğitimi veren ve bu eğitimi sağlayan anne, baba ve öğretmenlerimize sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Göğsümüzü kabarttınız. Tabii ki hepimizi birbirimizden mesulüz. Hepimiz bir şekilde birbirimizden sorumuyuz. Toplum içerisinde bu sorumluluk bilinci çerçevesinde hareket ettiğimiz zaman olumsuzluklar yaşanmaz. Birbirimizi tamamlayacağız, eksikliklerimizi birlikte gidereceğiz. Her zaman söylüyorum, yine de söyleyeceğim; öğrencilerimiz için, gençlerimiz için, eğitim ile ilgili bizden ne talep ediliyorsa, karşılamaya hazırız. Bu güzel ortamı sağladığınız için hepinize şükranlarımı sunuyor, öğrencilerimizin alnından öpüyorum” dedi. 

Limak Hüsamettin Tuyji Çok Programlı Anadolu Lisesi çok amaçlı salonda gerçekleşen etkinliğe Baklan Belediye Başkanı Yusuf Gülsever, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mutlu Akduman, İlçe Müftüsü Ali Gülbağ, okul müdürleri, veliler ve öğrenciler katıldı. 

Engelli Öğrencilerin Programı Beğeni Topladı Engelli Öğrencilerin Programı Beğeni Topladı Engelli Öğrencilerin Programı Beğeni Topladı 
 

Yorumlar (0)