09 Kasım 1975 yılında Kayseri’de doğan ancak Denizli’de büyüyen Zeynep ve Kadir Kepenek’in oğulları Şehit Jandarma Uzman Çavuş Eyüp Kepenek, 16 Haziran 1997 yılında görev yaptığı Hakkari’nin Bağışlı-Işıklar Mevkinde arama tarama faaliyetleri sırasında bölücü terör örgütü mensuplarıyla girilen çatışma esnasında 5 silah arkadaşı ile birlikte şehit olmuştu.

Prof. Dr. Sibel Pekcan, Korona'dan hayatını kaybetti Prof. Dr. Sibel Pekcan, Korona'dan hayatını kaybetti

Şehit haberi başta Denizli olmak üzere tüm Türkiye’yi hüzne boğmuştu. Şehit Jandarma Uzman Çavuş Eyüp Kepenek, Denizli’ye getirilerek Asri Mezarlıkta bulunan Şehitliğe defin edilmişti. Evli olan Şehit Jandarma Uzman Çavuş Eyüp Kepenek’in adı daha sonra Denizli’nin Pamukkale İlçesinde bir caddeye verilmişti.

BABASI YAZI BIRAKTI

Aradan geçen yıllara rağmen ailesi Şehit Jandarma Uzman Çavuş Eyüp Kepenek’i hiç yalnız bırakmadı. Şehidimizin babası Kadir Kepenek, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı sebebiyle şehit oğlunu mezarı başında ziyaret etti. Oğlunun mezar taşına bir kağıt parçasına kendi el yazısı ile, “Sevgili oğlum Eyüp. Aziz Şehitlerimiz, bu vatan sizin sayenizde 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını kutluyor. Sizin hakkınız ödenmez. Hakkınızı Helal Ediniz. Ruhunuz Şad olsun” yazarak yapıştırdı ve gitti. Asri Mezarlığa ve Şehitliğe giden vatandaşların çoğu Şehit Jandarma Uzman Çavuş Eyüp Kepenek’in mezar taşındaki babası tarafından bu yazıyı görünce gözyaşlarına hakim olmadı. Birçok vatandaş, “günün en anlamlı kutlaması olmuş” yorumlarında bulundu.

sehit-ogul-1