Aydın- Denizli Otoban yolunda çalışan işçiler 4 aydır maaşlarını alamadığını gerekçe göstererek başlattıkları grevde üçüncü güne girdiler. Haklarını isteyen işçilerin taleplerine yönelik henüz bir cevap bulamayan işçiler kararlılıklarını sürdürüyor. Yapılan görüşmelerle ilgili bilgi veren Toplu İş Makinaları ve İş Kamyonları Operatörleri Sendikası (TİMOSEN) Genel Başkanı Ahmet Sert, ''Bizim amacımız üzüm yemek bağcıyla uğraşmak değil. Hakedişlerimiz hesaplarımıza geçmediği sürece verilen taahhütleri dikkate almayacağız” dedi.
Otoban'nın Efeler- Yenipazar hudutları arasında kalan bölümde çalışan işçiler, Hamzabali Şantiyesi'ndeki eylemlerini sürdürüyor. 4 aydır ödeme alamayan işçiler evlerine para göndermediklerini belirten işçiler adına konuşanAhmet Sert, Fernes Şirketi'nin bölgede taşeron olarak  çalıştırdığı firmalara hak edişlerini ödememesinden dolayı aylardır çalışanların paralarını alamadığını ileri sürdü.

Vali Coşkun Türk Polis Teşkilatı’nın 179. Kuruluş Yıl Dönümünü Kutladı Vali Coşkun Türk Polis Teşkilatı’nın 179. Kuruluş Yıl Dönümünü Kutladı

Sendika Başkanı Ahmet Sert, yetkililerle yapılan görüşmelerden bir sonuç alamadıklarını belirterek, ''Buradaki arkadaşlar Aralık ayından da olmak üzere yaklaşık 3-4 aydır hakedişlerini alamıyorlar. Bunun farklı sebepleri var ama bize izah edilen, yüklenici firma olan Fernas'ın taşeron firmasına hakedişlerini yılbaşından bu yana ödemediği. Normal şartlarda emeğimizin karşılığı olan hakedişlerimizin zamanında ödenmesini istiyoruz. Malum, önümüz Ramazan başlıyor. Hepimizin ailesi, çoluğu, çocuğu var. Bir de yaklaşık 4 aydır hakediş ödenmediği gibi arkadaşlarımızın dışarıda kalma durumu söz konusu. Yani 4 aydır çalışıyoruz ama hakedişimizi alamıyoruz, evimize bir kuruş para gönderemiyoruz. Görüşmelerden şu ana kadar kayda değer bir netice alamadık. Öğle bir görüşme yapıldı. Bu rakamların ödeneceği söylendi. Hatta bir kaç saat içerisinde ödemelerin olabileceği söylendi. O bir kaç saatten sonra firma genel merkezi ile bölgedeki sorumlu olan arkadaşların söylemlerinde çelişkiler meydana geldi. Dolayısıyla biz eylemimizi devam ettireceğiz. Bizim amacımız üzüm yemek, bağcıyla uğraşmak değil. Hakedişlerimiz hesaplarımıza geçmediği sürece verilen taahhütleri dikkate almayacağız. Bizim hak ettiğimiz rakamlar, ücretler ödendikten sonra herkes işine gücüne bakacak ama şuan itibariyle henüz bu yönde bir gelişme olmadı. Türkiye genelinde maalesef inşaat alanında çalışan arkadaşlarımızın sosyal hakları konusunda çok fazla kayıp, kaçak söz konusu. Mağduriyet söz konusu. Dolayısıyla bu durum işsizlik maaşımıza, emekli maaşımıza olumsuz yansıyor" dedi. Şantiye sahasında eylemlerini sürdüren işçiler, haklarını alana kadar eyleme devam edeceklerini açıkladılar.