Polis suç üstü yakaladı

Denizli Emniyet Müdürlüğü görevlileri tarafından Denizli'de kaçak içki satışı yapmak isteyen şahıs ve organizasyonlara yönelik operasyon yapıldı. Yapılan operasyonda 2 kişi gözaltına alındı.

Polis suç üstü yakaladı

HABERDENİZLİ.COM

Denizli Emniyet Müdürlüğümüz görevlilerince Denizli'de kaçak içki satışının önlenmesi amacıyla bandrolsüz ve kaçak içki satışı yapmak isteyen şahıs ve organizasyonların tespit edilerek suç ve suçluların yakalanmasına yönelik polis ekiplerince operasyona başlanıldı.

Yürütülen çalışma kapsamında ekiplerce yapılan takip neticesinde şüpheli bir araç tespit edildi. Denizli'de bulunan kafelerde kaçak olarak temin ettikleri içkileri özellikle yabancı uyruklu vatandaşlara satış yapmak isteyen şüpheli şahıslar tespit edildi. Bahse konu kaçak içkileri bırakmak istedikleri esnada takibe alınan şüpheli şahıslar içkileri depo olarak kullandıkları mekana bırakmak isterken suç üstü yakalandı. 

Operasyon kapsamında iki araç ve bir işyerinde yapılan aramalarda ve bandrol okuma cihazı ile yapılan kontrollerde çeşitli ebatlarda rakı, viski ve votka olmak üzere toplam 335 şişe ve 19 bidon içerisinde 92 litre bandrolsüz kaçak içki bulunarak el konuldu. Ayrıca yapılan aramalar esnasında ruhsatsız olduğu tespit edilen 1 adet tabanca ve 6 adet fişek bulundu.

Yakalanan 2 şüpheli şahıs hakkında Kaçakçılık Kanunu’na Muhalefet ve ruhsatsız tabanca ile ilgili olarak da 6136 sayılı Kanunu’na Muhalefet suçlarından işlem yapıldı. ​​​​​​

haberdenizli.com

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER