OTO HIRSIZLARINA OPERASYON

Denizli Jandarma ekipleri, oto ve otodan hırsızlık yapan şebeke ve şahısları yönelik 2 ayrı operasyon yaptı. Çalıntı otomobil, traktör ve sahte plakalarla tescil belgeleri ele geçiren jandarma, olaylarla ilgili göz altına aldığı 6 kişiden 3’ü tutuklandı.

ASAYİŞ 17.10.2014, 17:51 17.10.2014, 17:52
OTO HIRSIZLARINA OPERASYON
Denizli Jandarma Komutanlığı ekipleri, oto ve otodan hırsızlık olaylarına yönelik olarak yürütülen faaliyetler kapsamında 2 ayrı operasyon yaptı. Jandarma ilk olarak, Pamukkale ve Karahayıt mahallelerinde son dönemde artış gösteren araç camlarının kırılması suretiyle gerçekleştirilen otodan hırsızlık olaylarıyla ilgili opeasyon yaptı. Bu kapsamda; adli makamlardan alınan arama kararına istinaden, yapılan aramalarda;Antalya ilinden çalınmış bir otomobil, çok sayıda banka kredi kartı, otomobil tescil belgeleri, plakalar, sürücü belgeleri ve  tablet bilgisayar ele geçirildi. Ele geçirilen malzemelere el konulurken, olayla ilgili yakalanan 3 şüpheli şahıstan  2’si adli makamlarca tutuklandı.


TRAKTÖR ÇALMIŞLAR
Yine araç hırsızlığı ile ilgili olarak Jandarma,ayrı bir operasyona imza attı. Daha önce Manisa-Alaşehir  ve Afyonkarahisar-Sultandağı ilçelerinden çaldıkları traktörleri Çardak ilçesinde satmak üzere olan şahıslar kıskıvrak yakalandı. 2 çalıntı traktör ele geçirilirken, 1 adette sahte plaka bulundu. Yakalanan zanlı ise tutuklanarak cezaevine gönderildi. 
Kaynak: haberdenizli.com
Yorumlar (0)