Oğlun Elimizde Diyerek 90 Bin TL Dolandırdılar

Denizli Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından kendini Polis- Asker ve Savcı olarak tanıtıp, telefonla ulaştıkları vatandaşları kandırarak dolandıran şahıslara yönelik yapılan operasyonlarda bir kişi tutuklandı.

ASAYİŞ 11.03.2021, 14:05 11.03.2021, 14:27
Oğlun Elimizde Diyerek 90 Bin TL Dolandırdılar

Cumhuriyet Başsavcılığından alınan talimatlar ile; Denizli genelinde kendisini Polis- Asker ve Savcı olarak tanıtıp, telefonla ulaştıkları kişileri kandırarak dolandıran şahıslara yönelik yapılan çalışmalarda; bir kişi tutuklandı.
Denizli'de bir vatandaşı sabit ev telefonundan arayarak kendilerini Polis ve Savcı olarak tanıtıp  “Oğlunun bir suça karıştığı ve ellerinde olduğu, parmak izleri ile ifadelerinin alındığı, evde bulunan altınları tartacaklarını” söyleyerek, müştekinin kimlik bilgilerini doğrulayıp, güven kazandıktan sonra, korkutarak evindeki ziynet eşyalarını ve paraları bir poşete koyarak evine gelen sivil Polise vermesini söyleyerek, müştekinin  yaklaşık 90.000 TL. değerinde 6 adet bilezik, 2 adet reşat altın ve 1 adet tam altını evine gelen erkek şüpheli şahsa elden teslim ederek dolandırılması olayı ile ilgili; Çevrede bulunan güvenlik ve mobese kameralarının titiz ve detaylı bir şekilde incelenmesi ve müştekinin yönlendirilmesi neticesinde evine gelerek, ziynet eşyalarını ve paraları elden teslim alan şüpheli şahsın kimliği tespit edildi. Düzenlenen operasyon sonucunda şüpheli şahıs yakalandı, şahsın vatandaştan aldığı tahmin edilen 6.350,00 TL paraya el konuldu. Adli makamlara sevk edilen şüpheli şahıs tutuklandı.

Oğlun Elimizde Diyerek 90 Bin TL Dolandırdılar

Yorumlar (0)