İlaçlar Ve Makina Bulundu Traktör İse Suriye’de

Denizli'nin Çivril ilçesinde bir çiftlikten çalınan ilaç ve ilaç makinesi sahibine teslim edilirken çalınan traktörün Suriye’ye gönderildiği iddia edildi.

ASAYİŞ 20.04.2019, 10:19
İlaçlar Ve Makina Bulundu Traktör İse Suriye’de

HABERDENİZLİ.COM

Çivril’de bir çiftlikten çalınan ilaç ve ilaç makinesi sahibine teslim edilirken çalınan traktörün Suriye’ye gönderildiği iddia edildi. Yavuzca çiftliğindeki özel bir işletmeden çalınan zirai ilaçlar, ilaçlama makinesi sahibine teslim edildi. Aynı olayda çalınan traktörün ise önce Konya sonra Şanlıurfa’ya götürülerek Suriye’ye götürüldüğü belirtildi. Edinilen bilgiye göre yapılan sorgu ve mahkemeden sonra çalınan ilaçlar ile turbo ilaçlama  makinesi jandarma tarafından çiftlik sahibine teslim edildi. Aynı olayda hırsızlar tarafından çalınan traktörün ise bulunamadığı yapılan araştırmada traktörün yasadışı yollarla Suriye’ye götürüldüğünün ortaya çıktığı belirtildi.

Çivril Yavuzca çiftliğinde geçen ay yaşanan ve 100 Bin lira değerinde traktör, ilaç makinesi ile zirai ilaçların çalındığı olaydan sonra çalışma başlatan jandarma, gözaltına aldığı 6 kişiden üçünü tutuklamış zanlıların ifadelerinden yola çıkarak çalınan malzemeleri saklandıkları yerde ele geçirmişti.

Kaynak:Yeşil Çivril Haber

Yorumlar (0)