Denizli'de Soygun Yapmaya Kalkışan 3 Kişi Tutuklandı

Denizli Emniyet Müdürlüğü tarafından soygun girişimi yapan şahıslara yönelik gerçekleştirilen operasyonda yakalanan 6 kişiden 3'ü çıkarıldığı adli makamlarca tutuklandı.

ASAYİŞ 28.10.2020, 15:50 28.10.2020, 16:08
Denizli'de Soygun Yapmaya Kalkışan 3 Kişi Tutuklandı
banner1665

HABERDENİZLİ.COM

Denizli Cumhuriyet Başsavcılığından alınan talimatlar ile 28 Ağustos 2020 günü Denizli’de faaliyet gösteren para nakil ve kıymetli mal taşıma merkezinde silahlı, maskeli ve sahte plaka takılı araç kullanan şahıslarca gerçekleştirilen Silahlı Yağmaya Teşebbüs olayı ile ilgili olarak çalışmalar gerçekleştirildi.

Olayın faili meçhul şüphelilerinin tespiti, yakalanmaları ve suç delillilerinin elde edilebilmesi amacıyla; 214 saatlik güvenlik kamera görüntülerinin incelenmesi, yapılan fiziki takipler, saha araştırmaları ve teknik takipler neticesinde olayı gerçekleştirdikleri tespit edilen şahıslara yönelik gerçekleştirilen eş zamanlı operasyonda 6 şüpheli şahıs yakalandı.

Şahısların ikamet ve araçlarında yapılan aramalarda; 2 adet pompalı tüfek, 1 adet kurusıkı tabanca, 22 adet tabanca mermisi, 9 adet kurusıkı tabanca mermisi ele geçirildi.

3 KİŞİ TUTUKLANDI

Haklarında ‘Birden Fazla Kişi ile Birlikte İşyerinden Silahlı Yağmaya Teşebbüs, 6136 SKM, Genel Güvenliğin Kasten Tehlikeye Sokulması’ suçlarında adli işlem yapılan şüphelilerden 3 şüpheli şahıs tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Yorumlar (0)