banner1348

Denizli Polisinden Sahte Gözlük Operasyonu

Denizli Emniyet Müdürlüğü, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü (KOM) ekipleri düzenlediği operasyonla piyasa sahte gözlük sürmeye çalışan kişileri kıskıvrak yakaladı.  Düzenlenen bir başka operasyonda ise piyasa sürülmek istenen cinsel içerikli ilaçlar ele geçirildi. 

Denizli Polisinden Sahte Gözlük Operasyonu
banner1336

HABERDENİZLİ.COM

Denizli Emniyet Müdürlüğü KOM şube ekipleri Yaz aylarının gelmesi ile birlikte vatandaşların artan gözlük ihtiyacının karşılanması amacıyla piyasadaki değerine göre daha ucuz maliyetle satışı yapılmak istenen ancak güneşten gelen zararlı ışınları korumadığı gibi aynı zamanda göze gelen zararlı ışınların miktarını arttıran kaçak gözlük satışının önlenmesi için çalışma başlattı.
Yürütülen çalışmalar neticesinde başka illerden daha ucuza mal ederek faturasız kaçak yollarla toptan temin edilen gerçeğe yakın görünümlü hatta içerisinde orijinal markaların da bulunduğu kaçak gözlüklerin Denizli’de satışını yapmak isteyen şüpheli şahıslar tespit edildi. Görevli ekiplerce devam eden çalışmalarla içerisinde şüpheli şahıslarında bulunduğu bir araç otogar civarında takibe alındı. Gerekli güvenlik tertibatı alındıktan sonra görevli ekiplerce durdurulan araç içerisinde alınan mahkeme kararı ile arama yapıldı. Aracın bagaj kısmında ve aracın arka koltuğundan spor çantaları içerisinde bulunan kutularda değişik marka ve modellerde toplam 1850 adet kaçak gözlük bulunarak el konuldu.
 
Düzenlenen bir başka operasyonda ise Sağlık Bakanlığı denetiminden geçmemiş ve ilaç olarak lanse edilerek insan sağlığını olumsuz yönde etkileyen cinsel içerikli her türlü ürün satışının önlenmesi amacıyla görevli ekiplerce çalışma başlatıldı. Denizli Ankara yolu üzerinde görevli ekiplerce oluşturulan uygulama noktasında durumundan şüphelenilen bir araç tespit edildi. Araçta yapılan aramada toplam 800 adet kaçak cinsel içerikli ürün bulunarak el konuldu.

Ele geçirilen kaçak eşyalarla ilgili olarak yakalanan 2 şüpheli şahıs hakkında Kaçakçılık Kanunu’na Muhalefet suçundan adli işlem yapıldı.

Güncelleme Tarihi: 17 Mayıs 2018, 11:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER