Denizli'de Narkotik Operasyon: 14 Kişi Tutuklandı

Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince Denizli'nin Kale İlçesi’nde ve merkezde uyuşturucu üreten şahıslara yönelik operasyon düzenlendi. Operasyonda 14 kişi tutuklandı.

ASAYİŞ 16.08.2018, 17:25
Denizli'de Narkotik Operasyon: 14 Kişi Tutuklandı

HABERDENİZLİ.COM

Denizli'nin Kale İlçesi’ne bağlı bir köyde kendilerine ait ev ve hayvan ağılı içerisine çok sayıda kenevir bitkisi eken ve yetiştirdikleri bitkileri hasat ederek esrar maddesi elde eden iki kişi yakalanarak göz altına alındı.

Şüphelilere ait adreste yapılan aramalarda dışardan görünmemeleri için üzeri branda ile örtülerek gizlenen, tenekeler içinde dikili vaziyette 135 kök kenevir bitkisi ile şahısların daha önce ekip yetiştirdikleri kenevirlerden ürettikleri bin 620 gram esrar maddesi bulundu.

Zehir tacirlerine fırsat vermeyen Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü görevlileri Kale İlçesindeki başarılı çalışmanın ardından Denizli Merkezinde de operasyonlara devam etti.

OPERASYON MERKEZDE DEVAM ETTİ

İran uyruklu M.G. isimli şahsın kullandığı bir apartta yapılan aramada yüklü miktarda eroin ve metamfetamin maddesi ele geçirildi.

Çevre ilerden Denizli'ye uyuşturucu madde sevk etmeye çalışan iki 2 şüpheli ise Denizli'ye ulaşmadan Sarayköy İlçesi’nde yakalandı. Ekiplerin dur ihtarına uymayarak kaçmaya çalışan şüpheliler M.G. ve K.B.’nin kullandığı araç takip edilerek yakalandı.

Şüphelilerin kaçarken yola attıkları poşet içerisindeki 1 kilogramın üzerinde esrar maddesine el konuldu.

Denizli Emniyet Müdürlüğü görevlilerince 23 Temmuz - 16 Ağustos tarihleri arasında yürütülen çalışmalarda 3 kilo esrar maddesi, 208 gram eroin maddesi, 140 gram metamfetamin maddesi, 163 kök kenevir bitkisi, 21 adet ecstasy hap, 55 adet sentetik ecza, 45 gram skunk maddesi, 1,5 gram sentetik kannobinoid maddesi ve uyuşturucu madde tartımında kullanılan terazi düzenekleri ele geçirildi.

Uyuşturucu madde ticaretinden sağlanan yaklaşık 11 Bin TL’ye el konuldu.

61 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

Uyuşturucu madde suçlarına karışan 61 şahıs yakalandı.

Uyuşturucu madde ticareti suçu şüphesiyle adli mercilere sevk edilen 24 şüpheliden 14’ü tutuklandı.

Uyuşturucu madde kullanıcısı 37 kişi hakkında yasal işlem yapıldı.

banner1640
Yorumlar (0)