banner1576

Denizli'de İşyerlerine Operasyon: 9 kişi yakalandı

Denizli genelinde Banka veya Kredi Kartlarının Kötüye Kullanan şebeke çökertildi. Sahte pos cihazları ile banka kartlarını kopyalandığı ve bir çok hesaptan para çektiği tespit edildi. Olayla ilgili 9 şüpheli şahıs yakalandı.

ASAYİŞ 24.06.2020, 11:12 24.06.2020, 12:32
Denizli'de İşyerlerine Operasyon: 9 kişi yakalandı
banner1551

HABERDENİZLİ.COM

Denizli genelinde Banka veya Kredi Kartlarının Kötüye Kullanılması olayları ile yapılan çalışmalar neticesinde; Şüpheli şahısların Denizli'deki çeşitli işyerleri ile komisyon karşılığı anlaştıkları ve  işyerlerinde yazılımları değiştirilmiş sahte pos cihazları yerleştirdikleri tespit edildi.

Bu pos cihazlarının içindeki yazılımla bankalarla irtibatlarının kesildiği, bu cihaza takılan banka kartlarının kopyalandığı, pos cihazında depolanan kart bilgilerinin, banka kartı özelliği bulunmayan “Clup Card” olarak tabir edilen manyetik kartlara yükledikleri ve sahte kartlar ile banka ATM’lerinden suç geliri elde ettikleri, bu yöntemle birçok vatandaşın banka hesaplarından yüklü miktarlarda paraların çekildiği tespit edildi.

Sahte pos cihazı kullanıldığı anlaşılan iş yerleri ile sahte pos cihazlarını temin eden şüphelilerin yakalanması için düzenlenen eş zamanlı operasyon neticesinde 9 şüpheli şahıs yakalandı.

Şüphelilere ait ikamet ve işyerlerinde adli makamlardan alınan arama kararına istinaden yapılan aramalarda; olaylarda kullanılan başta sahte banka kartları olmak üzere birçok suç ve suç unsuru ile şüphelilere ait dijital materyallere el konuldu.

Soruşturmada kapsamında yakalanan 9 şüpheli şahıs  çıkarıldıkları adli makamlarca tutuklanarak cezaevine gönderildi.

ÖNEMLİ UYARI!

Vatandaşların işyerlerinden banka kartları ile yapmış oldukları alışverişlerde işyeri yetkilisinin Kartınızda ödeme ile ilgili “BAĞLANTI HATASI”, “ÖDEME HATASI” gibi hata kodlu işlem olduğunu belirtmesi durumunda, pos cihazındaki hatayı gözle kontrol etmeleri ve bu hata ile ilgili olarak, zaman geçirmeden  süratle bankalarıyla anında irtibata geçerek durumu teyit ettirmeleri önem arz etmektedir.

Denizli'de İşyerlerine Operasyon: 9 kişi yakalandı

banner1527
Yorumlar (0)
30°
az bulutlu
Denizli Büyükşehir Belediyesi facebook twitter instagram youtube iletisim denizli buyuksehir belediyesi