Denizli'de FETÖ Operasyonu: 13 Tutuklama

Denizli'de yapılan operasyonlarda, 15 adet FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütü ile iltisaklı doküman ve yayın ele geçirildi. Bunun üzerine 13 kişi tutuklanarak cezaevine gönderildi.

ASAYİŞ 02.05.2019, 10:27 02.05.2019, 10:42
Denizli'de FETÖ Operasyonu: 13 Tutuklama

HABERDENİZLİ.COM

Denizli'de FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütü Operasyonlarında 22 şüpheli hakkında FETÖ/PDY'ye ekonomik çıkar sağlamak amacıyla suç örgütü kurmak Üye Olmak ve Nitelikli Yağma suçlarından adli işlem yapılarak şahısların ifadeleri alındı. Ayrıca yakalanan şahsın örgüt lideri olan şüpheli daha önce By-Lock kullanıcısı olduğu ve Denizli C.Başsavcılığı tarafından FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütü suçu ile ilgili yürütülen soruşturma kapsamında tutuklanarak cezaevinde kaldığı ve yargılanma sürecinin halen devam ettiği tespit edildi. Operasyonda ele geçen FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütü ile iltisaklı doküman ve yayınlar ile ilgili olarak da yakalanan 3 şüpheli şahıs hakkında Denizli C.Başsavcılığı tarafından ayrıca soruşturma başlatılarak adli işlem yapıldı. 

Operasyon kapsamında yakalanan 22 şüpheli Denizli C.Başsavcılığı talimatı ile gözaltına alındı. Adli mercilere sevk edilen 13 şahıs tutuklandı, 9 şahıs hakkında adli kontrol kararı verildi.

Kaynak: haberdenizli.com
Yorumlar (0)