Denizli'de Dolandırıcılar Muhtarın 46 Bin Lirasını Aldı

Denizli'nin Çivril ilçesinde mahalle muhtarlarının telefon numaralarını ele geçiren dolandırıcılar, 1 mahalle muhtarını dolandırdı.

ASAYİŞ 09.08.2019, 10:52 09.08.2019, 11:03
Denizli'de Dolandırıcılar Muhtarın 46 Bin Lirasını Aldı

HABERDENİZLİ.COM

Çivril’de telefonda kendilerini Jandarma ve polis olarak tanıtan kişiler, 'Adınız FETÖ' olaylarına karıştı' diyerek bir muhtarı 46 bin lira dolandırdı. Edinilen bilgiye göre Çivril ve mahallelerinde görev yapan muhtarları arayan dolandırıcılar muhtarlara kendilerini Jandarma ve polis olarak tanıtıp FETÖ terör örgütünün kredi kartlarından ve banka hesaplarına erişerek harcama yaptığı bilgisine ulaştıklarını söyleyerek dolandırdı.

Dolandırıcılar telefonla aradıkları bir mahalle muhtarına ‘Senin adına banka hesapları açılmış ve ismin FETÖ soruşturmalarına bulaşmış, Senin hesabından FETÖ'ye para aktarılmış ben jandarmayım seni bu işten kurtaracağım’ diyerek mahalle muhtarından kurtarma işini gerçekleştirmek için 46 Bin Lira istedi. FETÖ terör örgütünden ve konuşmalardan korkan muhtar telefondaki kişinin hesabına para yatırdı. Yaşadığı olayı arkadaşlarına anlattıktan sonra dolandırıldığını anlayarak savcılığa giden muhtar suç duyurusunda bulundu. Savcılık dolandırıcılık olayı ile ilgili soruşturma başlatırken Çivril’de görev yapan diğer muhtarların da dolandırıcılar tarafından sürekli arandığı ifade edildi.

Kaynak: Yeşil Çivril Haber

Yorumlar (0)