Denizli'de 3 Katlı Evi İmalathaneye Çevirmişler 11 Gözaltı

Denizli Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından Denizli'de kaçak içki satışı yapmaya hazırlanan şahıslara yönelik operasyon yapıldı.

Denizli'de 3 Katlı Evi İmalathaneye Çevirmişler 11 Gözaltı

HABERDENİZLİ.COM

Denizli Emniyeti Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü görevlileri tarafından yasadışı imalathanelerde kaçak-sahte alkol üreterek Denizli'de dağıtımını yapan, halk sağlığını ciddi anlamda tehdit ve son dönemlerde kullanımı sonucunda  ölümle sonuçlanan  her türlü kaçak alkol satışı ve imalatını yapan şahıs yönelik çalışmalara başlatıldı. Denizli'de bandrolsüz kaçak içki satışı yapmak isteyen şahısların tespiti, yasadışı üretim yapılan yerlerin tespiti suç ve suçluların yakalanmasına ve ölümle sonuçlanan sahte alkol kullanımının önlenmesine yönelik görevli ekiplerin il geneli gece gündüz kaçakçılık yapan şahısları yakalamak amacıyla yürüttüğü takip ve çalışmalar sonucunda  sahte ve kaçak alkol satışı yapan bir imalathane tespit edildi. 

Denizli'de 3 Katlı Evi İmalathaneye Çevirmişler 11 Gözaltı

Görevli ekiplerin takip ve çalışmaları neticesinde Denizli'de  bulunan ve yasadışı imalathaneye dönüştürülen üç katlı bahçeli bir ev tespit edildi. Yapılan tespitlerde bu evin dışında bahçe çevresinin tel örgülerle çevrili olduğu, tel örgülerin üzerine yeşil renkli dışarıdan görünmeyi engelleyecek örtü ile çevrelendiği giriş kapısının bulunduğu karşı binaya bakan yerin teneke ile üzeri ve karşısının kapatıldığı etrafı görülmeyecek şekilde muhafaza edilen ve gelen giden kişilerin görülmesi amacıyla kurulduğu değerlendirilen giriş kapısı ve çevresini gösteren 4 farklı kamera cihazı tespit edildi.

Denizli'de 3 Katlı Evi İmalathaneye Çevirmişler 11 Gözaltı
Adli Makamlardan alınan arama kararı ile  3 katlı evde arama gerçekleştirildi. Yapılan aramada odalara ait duvarların ses geçirmemesi için strafor ile kapatıldığı, pencerelerinin ışık sızmaması için tahta ile kapatıldığı oda içerisinde çok sayıda rafların döşendiği görüldü. Piyasaya sahte alkol üreterek satış yapmak isteyen şüpheli şahıslarla birlikte imalathane olarak kullanıldığı anlaşılan evde rakı, votka ve viski şişeleri, alkol şişelerin kapatılması ve paketlenmesinde kullanılan çok sayıda alet ve malzeme, kutu ve plastik kasalar içerisinde alkollü içki şişelerinin etiketlenmesi ve şişe tanıtım etiketleri, bidonlar içerisinde kaçak alkollü içki yapımında kullanılan saf alkol ve çok sayıda ambalajlanma işlemi tamamlanmış çeşitli markalarda, rakı, votka, viski bulundu.

Denizli'de 3 Katlı Evi İmalathaneye Çevirmişler 11 Gözaltı

Yapılan Operasyonlar kapsamında gerçekleştirilen aramalarda yaklaşık 1,5 ton açık olarak henüz şişelenmemiş sıvı alkol, 22.000 adet şişe kapağı ve jelatin, 16.000 adet aynı seri numarasına sahip sahte TAPDK bandrolü, 1.600 adet daha önce kullanılmış olan ve alkollü mekanlardan para karşılığında satın alındığı tahmin edilen dolum için bekleyen boş şişe, değişik markalarda üretimi yapılan ve dolumu tamamlanan satış için hazır 1.400 adet şişe alkol  ve 1000 litreye yakın içerisinde farklı markalarda votka, rakı, viskiye, ayrıca  kaçak ve sahte alkol üretiminde kullanılan 20 adet üretime ait aparat (ambalajlama naylonu, makas, boru, huni, ölçü kapları, musluk bağlantılı bidon ve üretimde kullanılan düzenek) ile çok sayıda dijital malzeme bulunarak el konuldu. 

Gerçekleştirilen operasyon sonucunda kaçak-sahte alkol üretimi yaptığı tespit edilen 11 şüpheli şahıs yakalanarak haklarında Kaçakçılık Kanunu’na Muhalefet suçlarından işlem yapıldı. Adli mercilere sevk edilen (1) şüpheli şahıs tutuklandı 

Denizli'de 3 Katlı Evi İmalathaneye Çevirmişler 11 Gözaltı
 

haberdenizli.com

Güncelleme Tarihi: 09 Kasım 2018, 14:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
banner1243