Denizli'de 19 işadamı ve Bürokrat Tutuklandı

Denizli'de darbe girişimi sonrası başlatılan FETÖ/PDY soruşturması kapsamında polisin başlattığı operasyonda 10 gün önce gözaltına alınan ve bugün adliyeye çıkarılan 20 işadamı ve bürokrattan 19 tutuklandı.

Denizli'de 19 işadamı ve Bürokrat Tutuklandı
banner1262
Tutuklananlar arasında TOBB Yönetim Kurulu Üyesi ve Denizli Ticaret Odası Başkanı Necdet Özer ile Meclis Başkanı Habib Yıldız, eski Özel İdare Genel Sekreteri Adem Oklu, TKDK eski Genel Koordinatörü Ümit Dağdeviren'in yanısıra Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci'nin eşinin dayısı olan Sezai Günalp'de bulunuyor.

Denizli İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi,  FETÖ/PDY soruşturması kapsamında il yapılanmasına yönelik geçtiğimiz 26 Temmuz günü operasyon düzenledi. Yapılan operasyonda kapsamında aralarında TOBB Yönetim Kurulu üyesi ve Denizli Ticaret Odası Başkanı Necdet Özer ve eski Meclis Başkanı Habib Yıldız ile birlikte işadamları ve esnafların bulunduğu 20 kişi gözaltına alındı. Emniyette ifadeleri alınan Necdet Özer, Habib Yıldız, işadamı Ali Çelikkol, diş merkezi sahibi Alaattin Yavaşlar,  Abdurrahman Kaplan, kuyumcu İskender Damgacı, Hüseyin Moralıoğlu, etiket firması sahibi Bilal Gören,  okul sahibi Ali Süt, tabldot firması sahibi Levent Yaşar, Mehmet Yavaş, Osman Özen, eski genel sekreter Adem Oklu, müteahhit Ahmet Özkan Haybat,  Sezai Günalp, Özkan Atik, müteahhit Veli Aytuğ, döviz bürosu sahibi Hasan Basri Metin, Mehmet Yılmaz ve eski TKDK Koordinatörü Ümit Dağdeviren bugün mahkemeye çıkarılmak üzere adliyeye sevk edildi. 

Sabah başlayan ve akşama kadar devam eden mahkeme sonucunda sadece inşaat firması sahibi Mehmet Yılmaz adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Diğer 19 kişi tutuklanarak Kocabaş D Tipi Cezaevine götürülmek üzere polis nezaretinde minibüse bindirildi. Bu sırada bekleyen yakınları da tutuklamalara isyan edip, gözyaşı döktü. Tutuklananlar alkışlarla karşılanırken yakınlarına el salladı. Bir erkek "Amca Allah'ın adaleti daha büyük, yukarıda Allah var, korkmayın Allah var" diye bağırırken, bir kadın ise "Çekin çekin Yusuflar bunlar, suçsuz Yusuflar bunlar, asıl suçlular gelecek buraya, biz Yusuflarımızla gurur duyuyoruz, ne yaptılarsa Allah rızası için yaptılar" diye bağırdı. 

Tutuklananların arasında Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci'nin eşinin dayısı olan ve 2004-2009 yıllarında Denizli Büyükşehir Belediyesi meclis üyeliği ve encümen başkanlığı yapan Sezai Günalp'de bulunuyor.

Operasyon kapsamında ise E.A., A.Y., M.B., Y.S., D.İ., A.A., İ.H.K., B.İ. ve M.C.İ. olmak üzere 9 kişi de aranıyor. Aranan bazı kişilerin yurt dışında olduğu da öğrenildi.


DHA

haberdenizli.com

Güncelleme Tarihi: 06 Ağustos 2016, 10:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
banner1243