banner1348

Başkanın 60 Güvercini Çalındı

Denizli'de faaliyet gösteren Güvercin Evi Derneği Başkanı Sırrı Yıldırım'ın evinin bahçesinde bulunan kuş kümesinden yaklaşık 80 bin lira değerinde olduğunu belirttiği 60 güvercini çalındı. 

Başkanın 60 Güvercini Çalındı
Geçtiğimiz perşembe günü bayram ziyareti için ailesiyle birlikte evinden ayrılan 30 yaşındaki Güvercin Evi Derneği Başkanı Sırrı Yıldırım'ın güvercin kümesinin bulunduğu evinin bahçesine gece saatlerinde giren hırsız ya da hırsızlar, kümesteki 60 güvercini çaldı. Olayı kendisine haber veren komşularından öğrenen Yıldırım, bayram ziyaretini bırakıp eve geri döndüğünde güvercilenlerin bulunduğu kümesin kapısının ve kilidinin kırıldığını gördü. Yıldırım hemen polisi aradı. Olay yerine gelen polis ekipleri, evde inceleme yaparak güvercinleri kimin çaldığının bulunması ve yakalanması için çalışma başlattı. 

Hırsızların o gece kümeste bulunan 90 güvercinden sadece 60'ını çaldığını belirten Sırrı Yıldırım, "Eve geldiğimde kümeslerin kapısı ve kilitleri kırılmış, içindeki kuşların çoğu boşaltılmış bir şekilde karşılaştık. Bu kümeste Denizli'nin nadir ırklarından olan 'tokur' güvercinlerimiz mevcuttu. Burada hiç kalmamış, hepsini boşaltmışlar. Sadece 3-5 tane dolapçı güvercini kalmış. 60'a yakın güvercinim çalınmış. Kümeslere ve kalan kuşlara baktığımda, hırsızların kuş cinsinden anlayan biri olduğunu anlıyorum. Çünkü hangi kuşun ne kadar değerli olduğunu, hangi kuşun değerli olmadığını bilen biri. Dolapçıları almamış, sadece tokurları almış. En iyi ırk, çok az bulunan ırk olan tokurdur. Yine yan kümeste dolapçı ırkının çil soyuna ait güvercinlerimiz vardı, onları almış, yani damızlık olanları almış" dedi.


haberdenizli.com

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER