20 günde 30 kişi uyuşturucudan tutuklandı

Denizli Emniyet Müdürlüğü ekipleri, son 20 günde yaptığı uyuşturucu baskınlarında 36 kişiyi gözaltına aldı. Mahkemeye sevk edilen şüphelilerden 30’u tutuklanarak cezaevine gönderilirken 48 uyuşturucu kullanıcısı hakkında da adli işlem yapıldı. 

20 günde 30 kişi uyuşturucudan tutuklandı

HABERDENİZLİ.COM

Denizli Emniyet Müdürlüğü, Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü görevlileri Denizli genelinde Ramazan Ayı ve Bayram sürecinde uyuşturucu baskınlarını daha da sıklaştırdı.  Sokaklarda uyuşturucuya geçit vermeyen narkotik ekipleri, yapmış oldukları kontrol ve uygulamalar ile vatandaşın sahur saatlerine kadar yoğun olarak bulunduğu camiler, parklar, alışveriş merkezleri, çarşı ve diğer şehir merkezi bölgelerinde güvenliği sağladı. Motorize narkotim unsurları ve sivil ekipleri ile gece gündüz bölgede bulunan Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü vatandaşların geç saatlere kadar sokakta olmasını fırsat bilerek kalabalık içinde kamufile olmaya çalışan sokak satıcılarına göz açtırmadı.

İl merkezinde uygulanan sıkı tedbirlerin yanı sıra Denizli geliş istikametindeki karayolları da denetim altına alındı. Yaz tatilinin başlaması ile artan karayolu trafiğinde kendilerine aile görüntüsü vererek özellikle Antalya ilinden Denizli’ye uyuşturucu madde sevk etmeye çalışan kadın ve erkek şüpheliler narkotik ekiplerince oluşturulan uygulama noktalarında kıskıvrak yakalandı. Kadın şüphelilerin paketli uyuşturucu maddeleri iç çamaşırlarına gizleyerek kontrol noktalarından geçirmeye çalışmaları dikkat çekti.

Denizli’de  uyuşturucu madde ticareti yapıldığı tespit edilen adresleri de es geçmeyen Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü görevlileri, son 20 gün içerisinde il merkezinde 14 ayrı adrese operasyon düzenledi. Zehir tacirlerinin uyuşturucu maddeleri depolayarak satışa hazır hale getirdiği adresler titizlikle arandı. Narkotik madde arama köpeklerinin de hazır edildiği aramalar esnasında bulunan uyuşturucu maddelere, madde tartım ve kullanımı için hazırlanan özel düzeneklere ve uyuşturucu madde ticaretinden sağlanan haksız kazançlara el konuldu.

Denizli Emniyet Müdürlüğü görevlilerince yürütülen başarılı çalışmalar neticesinde 114 fişek halinde 203 gram esrar maddesi, 151 gram metamfetamin maddesi, 110 gram eroin maddesi, 52 adet ecstasy hap, 36 adet sentetik ecza, 5 gram sentetik kannobinoid maddesi yakalandı. 

Uyuşturucu madde ticareti suçu kapsamında adli mercilere sevk edilen üç (3)’ü yabancı uyruklu 36 şüphelinin 30’u tutuklandı. Uyuşturucu madde kullanıcısı 48 şahıs hakkında yasal işlem yapıldı.

denizli uyusturucu operasyon

denizli uyusturucu operasyon

denizli uyusturucu operasyon

Güncelleme Tarihi: 19 Haziran 2018, 13:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER