Çarşı esnafıyla görüşen ve sıkıntıları dinleyen Arpacı, “Burada esnafımız, yalnız kalmaktan, çarşının hak etiği değeri görememesinden şikayetçi. Tekstil kenti Denizli’mizin tüm ürünlerinin sergilendiği, turizm potansiyeline katkı sunan bu rengarenk çarşının hak ettiği değeri alması için elimizden geleni yapacak, sorunların çözüme ulaşması için çalışacağız” ifadelerini kullandı.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Denizli Milletvekili Adayı Şeref Arpacı, yoğun tempoda çalışmalarını sürdürüyor. Önceki dönem Babadağlı Sanayici ve İşadamları Derneği (BASİAD) Başkanlığı görevinde de bulunan CHP Milletvekili Adayı Arpacı, Denizli’nin en eski çarşılarından olan ve tekstil kenti Denizli’nin tüm ürünlerinin sergilendiği, yerli ve yabancı turistlerin uğrak noktası Babadağlılar Çarşısını ziyaret etti.

“DENİZLİ’MİZ İÇİN ÖNEMLİ BİR NOKTA”

Çarşı esnafı ile uzun uzun sohbet eden Arpacı, esnafın beklentileri başta olmak üzere, sıkıntı ve sorunlarını dinledi. Çarşı esnafının büyük ilgi gösterdiği Arpacı, “Hemşehrilerimizle bir araya geldik. Babadağlılar İşhanı Denizli’nin ilk alışveriş merkezi sayılabilecek, çok güzel lokasyona sahip tarihi bir çarşı. Şehrin nabzını tutan bu çarşı, özellikle tekstilin kalbinin attığı özel bir yer. Burada dostlarımızın ve esnaflarımızın halini hatırını sorduk ve sıkıntıları dinledik. Tüm sıkıntı ve talepleri not ettik. Iktidarımızda esnafımızın ve hemşerilerimizin yüzü gülecek” diye konuştu.

“BABADAĞLILAR ÇARŞISI HAK ETTİĞİ DEĞERİ ALACAK”

Babadağlılar Çarşısının Denizli açısından büyük öneme sahip olduğunu vurgulayan Arpacı, “Babadağlılar Çarşımız; vatandaşlarımızın, diğer illerden gelen insanlarımızın ve yabancı turistlerin uğramadan gitmediği bir yer. ‘Denizli tekstili’ denince akla gelen rengarenk yapısıyla bu çarşı, hem kent turizmine hem de Denizli’mize büyük katkı sunan bir yer. Esnaflarımızla görüştüğümüzde, yeterli değer ve önemin buraya verilmediğini görüyoruz. Açıkçası esnafımız yalnızlıktan şikayetçi. Yaptığımız ziyaret ve sohbetlerde halkımızın nabzını tutuyoruz, herkesin şikayeti ortak. Denizli’nin turizm potansiyelini Babadağlılar Çarşısına yönlendirerek, özellikle şehirdeki levhalarla destekleyerek, insanların buraya gelmesini sağlayacağız. Bu rengarenk çarşının hak ettiği değeri alması kentimiz açısından da, esnafımız açısından da çok önemli.” Ifadelerini kullandı.

“TARİHE TANIKLIK EDİYORLAR”

Babadağlılar Çarşısının şehrin merkezindeki konumunu hatırlatan Arpacı, ‘Bayramyeri, Kaleiçi ve Bakırcılar Çarşısı’nın gerçek anlamda tarihe tanıklık ettiğini ve Şanlıurfa ve Gaziantep’teki çarşılardan bir eksiği olmadığı gibi fazlası olduğunu dile getirdi. Arpacı, Denizli’nin tarihi bölgelerinin potansiyelini ortaya çıkarmak için projelerinin de hazır olduğunu da belirtti.

arpaci-2

arpaci-3

arpaci

arpaci-1