Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından 27-28 Temmuz tarihlerinde Konya’da düzenlenen Anadolu Yıldızlar Ligi Yüzme Türkiye Finalleri müthiş bir atmosferde tamamlandı. 25 ilden 154 kız ve 172 erkek olmak üzere toplamda 326 sporcunun ferdi ve takım olarak mücadele ettiği yarışlarda Denizli İl Karması ferdi ve takım olarak aldığı madalyalarla yüzme branşında parmakla gösterilen bir şehir olduğunu kanıtladı.

DENİZLİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNDEN SPORCULARA TAM DESTEK

Konya’da düzenlenen şampiyonaya katılan Denizli Yüzme İl Karması takımına daha önceki şampiyonalarda olduğu gibi bu şampiyonada da Denizli Büyükşehir Belediyesi’nden tam destek geldi. Kafilenin takım otobüsünü karşılayan ve sporcuların ihtiyaçlarına destekte bulunan Denizli Büyükşehir Belediyesi, gururumuz olan sporcularımızın yanındaydı.

DENİZLİLİ SPORCULARDAN MADALYALARI TOPLADI

25 ilden 326 sporcunun katıldığı şampiyonada Denizlili sporcular farklı kategorilerde madalyaları topladı. Denizlili Sporcularımızdan Erkeklerde;100 m Kelebek Analig Şampiyonu Çağan Kavsut,100 ve 200m Kurbağa Analig Şampiyonu Berkin Karagöz, 50m Serbest Şampiyonu Berat Altındağ ve 50m Kurbağa Analig Şampiyonu Yaşar Yavuz Ergün oldu. Kızlarda ise 100, 200 ve 400 m Serbest’te Analig Şampiyonu Elis Ela Akbulut olurken Ecrin Nur Gürkan 50 m ve 100 m Kelebek’te Türkiye şampiyonu olarak göğsümüzü kabarttı. Takım sıralamasında erkek karması şampiyon kız karması da ikinci olarak adeta tarih yazdı. 

GENÇLİK VE SPOR İL MÜDÜRÜ ÖMER İLMAN ‘‘SPORCULARIMIZ GÖĞSÜMÜZÜ KABARTIYOR’’

Denizli İl Karması Yüzme Takımının almış olduğu başarılı sonuçlardan dolayı sporcu ve antrenörleri tebrik eden Denizli Gençlik ve Spor İl Müdürü Ömer İlman yaptığı açıklamada Denizli’yi sporda marka bir kent yapmak için paydaşlarla yapılan çalışmaların başarıyı getirdiğini vurguladı. Denizli’yi başarılı bir şekilde temsil eden sporcu ve antrenörlerin bir gurur kaynağı olduğunu ifade eden İlman, ‘‘ Denizli olarak ulusal ve uluslararası spor organizasyonlarına ev sahipliği yaparken farklı illerdeki organizasyonlardan başarı ile dönen sporcularımız göğsümüzü kabartıyor. Bu başarıda emeği geçen herkesi kutluyorum’’ dedi.