Ramazanoğlu’ndan ’Okuma Yazma Bilmeyen Kalmasın’ kampanyasına destek

AK Parti Denizli Milletvekili Sema Ramazanoğlu, “Okuma Yazma Bilmeyen Kalmasın” kampanyasına  destek verdi.  Ramazanoğlu, “Denizli’miz için de bu kampanyayı çok değerli ve anlamlı buluyoruz. Okuma-yazma bilmeme düzeyini sıfıra indirene kadar çalışmalarımızı sürdüreceğiz.” İfadelerini kullandı.

Ramazanoğlu’ndan ’Okuma Yazma Bilmeyen Kalmasın’ kampanyasına destek

HABERDENİZLİ.COM

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın desteğiyle başlatılan “Okuma Yazma Bilmeyen Kalması” kampanyasına AK Parti Denizli Milletvekili Sema Ramazanoğlu da tam destek oldu.  2003 yılında Emine Erdoğan’ın öncülük ederek başlattığı  “Haydi Kızlar Okula” ve “Ana-Kız Okuldayız” kampanyalarının Türkiye’de kadınların okur-yazar oranlarının ve kız çocuklarının okullaşma oranlarının artırılmasında çok önemli bir rol oynadığını belirten Ramazanoğlu, “Hala okuma-yazma bilmeyen kadınlarımızın olması büyük bir eksikliktir. Okuma-yazma oranlarının yüzde 100’e ulaşması için tüm ülke sathında Sayın Cumhurbaşkanımızın ve Değerli Eşlerinin desteklemiş olduğu bu kampanya hem ülkede eğitim-öğretim seviyesini yükseltecek hem de yetişmiş insan kalitemizi başka bir noktaya taşımış olacak.” diye konuştu.

DENİZLİ’DE OKURYAZARLIK SEVİYESİ YÜKSEK

Bu kampanyanın Denizli için de anlamlı olduğunu söyleyen Ramazanoğlu, “Denizli, yüzde 99,45 erkek ve yüzde 97,24 kadın okuma-yazma oranlarıyla yüksek ve ülke ortalamasının üzerinde olan illerimizden biri olsa da okuma-yazma bilmeme düzeyini sıfıra indirene kadar çalışmalarımızı sürdüreceğiz.” dedi. 
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
banner1243