En Çok İzlenen Videolar

Popüler Videolar

Acıpayamlı Genç Dünya Şampiyonasına Katılacak

GÜNCEL VİDEO 12.09.2018, 10:56

Minderde dünya şampiyonu olan Acıpayam’lı Murat Dağ’ın ardından bir güzel haberde bilek güreşçimiz Hasan Duraman’dan geldi.

17 yaşındaki Acıpayam’lı Hasan Duraman bilek güreşinde Türkiye birinciliğinin yanı sıra Milli Sporcu olarak Dünya Şampiyonasına katılmaya hak kazandı.

Aslen Acıpayam’a bağlı Yeşilyuva mahallesinden olan Hasan Duraman geçtiğimiz aylarda Okullar arası bilek güreşi Türkiye şampiyonu olmuştu.

Bunun akabinde başarılı bir grafik çizen hemşehrimiz Hasan Duraman aynı zaman Milli Sporcu oldu ve son karşılaşmalarda rakiplerini yenerek Türkiye Şampiyonu oldu ve Dünya Şampiyonasına katılmaya hak kazandı.

8-9 Eylül 2018 tarihlerinde İstanbul Pendik’te yapılan Dünya Bilek Güreşi seçmelerinde Milli takımda yerini alan Hasan Duraman başarılı sonuçlar almasının ardından dünya şampiyonasına katılmaya hak kazandı.

Kendisine güvendiğini belirten ve yeni başarılara imza atacağını iddia eden Hasan Duraman, “Dünya şampiyonasında Türkiye’yi en iyi şekilde temsil edeceğim. Çok çalışıyorum ve azimliyim. Başarılı bir sonuçla dönmek istiyorum. Bunu çok istiyorum ve başarmak için elimden gelenin fazlasını yapacağım” dedi.

Yeşilyuva Osman Çemen Çok Proğramlı Anadolu Lisesi son sınıf öğrencisi Hasan Duraman geçtiğimiz aylarda Okul Sporları Bilek Güreşi 18 yaş altı 70 kilo grubunda Acıpayam’lı Hasan Duraman Türkiye birinciliği elde etmişti.

Yorumlar (0)