Dışişleri Bakanlığı teftiş kurulu başkanı olarak görev yapan Denizlili bürokrat Bekir Uysal, Brüksel büyükelçiliğine atandı. 

Denizli'nin Acıpayam ilçesi Kelekçi mahallesi doğumlu Bekir Uysal, başarılı kariyerine bir yenisini daha ekledi. Dışişleri Bakanlığı Teftiş Kurulu Başkanlığı görevine devam eden Uysal, Belçika Brüksel büyükelçiliğine atandı. Bekir Uysal'ın bu göreve getirilmesiyle gururlanan mahalle halkı bunu sosyal medya hesaplarında paylaştı. 

Bekir Uysal Kimdir?

Bekir Uysal (1960, Denizli) Türk büyükelçi.

Eğitimi
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümü'nden 1985 yılında mezun olmuştur. Paris CNAM'da (Conservatoire National des Arts et Métiers) Personel Yönetimi Eğitimi, İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde Avrupa Birliği konulu Master, Paris 8 Üniversitesi'nde ise doktora yapmıştır.

Denizli'de Kaza Ucuz Atlatıldı Denizli'de Kaza Ucuz Atlatıldı

Mesleki Kariyeri
1986-1989 yılları arasında Türkiye İş Bankası Teftiş Kurulu üyesi olarak görev yapmıştır. 1989'da Dışişleri Bakanlığında göreve başlamıştır.

BM Viyana Ofisi nezdinde Daimi Temsilci Yardımcısı, Strazburg Başkonsolosu (2006-2008), Lefkoşa Büyükelçiliği Birinci Müsteşarı olarak yurt dışında görev yapmıştır. 9 Kasım 2012 - 1 Mayıs 2018 tarihleri arasında Kongo Demokratik Cumhuriyeti Büyükelçisi olarak görev yapmıştır.[1] 2018 yılında Dışişleri Bakanlığı Teftiş Kurulu üyesi olarak atanmış ve hâlen teftiş kurulu başkanıdır.

Fransızca, İngilizce bilmekte olup, evli ve iki çocukludur.