Merkezefendi Aşağışamlı Mahallesi’nde, geçtiğimiz yıl Haziran ayında yaşanan olayda inşaat ustası Ferhat E. (27) yaşadığı tartışma sonrası 18 yaşındaki eşi İrem E’yi tabanca ile vurarak öldürmüştü.

Cinayetin Denizli 4. Ağır Ceza Mahkemesi’nde bugün karar duruşması yapıldı. Katil zanlısı Ferhat E., ailesi ile öldürülen İrem E’nin annesi H.G. duruşma salonunda hazır bulundu. Cumhuriyet savcısı mütalaasında sanığın tasarlayarak öldürme fiilini gerçekleştirdiğini, haksız tahrik ve iyi hal indirimleri uygulanmadan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası ile cezalandırılmasını istedi.

Bilal Erdoğan, Denizli’de gençlerle buluştu Bilal Erdoğan, Denizli’de gençlerle buluştu

Müşteki avukatı olay yerinde 10 mermi ateşlendiğinin tespit edildiğini belirterek; “Vücudunda 8 mermi izine rastlandı. Bir tanesinin yakın mesafeden ateşlendiği ve başına isabet ettiği tespit edildi.

Sanığın infaz kastıyla hareket ettiği açıktır. Sanık olaydan sonra 40 gün firar etmiştir. Mahkemedeki hal ve tavırları, önceki celselerde açıkça pişman olmadığını söylemesi nedeniyle tahrik indirim uygulanmamalıdır” ifadelerini kullandı.