HABERDENİZLİ.COM / Özel Haber

Denizli'ye bağlı Acıpayam ilçesi Dodurga mahallesinde ikamet eden aileden anne ve oğlu 7 yaşındaki Eymen 6 Ocak 2022 tarihinde bir anda evden ayrılıp ortadan kayboldu. 

Çocuğu ve halen resmi olarak evli olduğu eşinden haber alamayan Feyzullah Kargın, haberdenizli.com aracılığıyla boşanma davası açtığı eşine çağrı yaptı. Kargın, "Eşim, oğlumu da yanına alıp 6 Ocak 2022 tarihinde ben yokken evden ayrılmış. Jandarma ve Polise kayıp ihbarında bulundum. Tüm çabalarıma rağmen eşimi eve dönmeye ikna edemeyince Şubat ayında boşanma davası açtım ve oğlum Eymen'in velayetini istedim. Mahkeme 3 ay sonra oğlumun velayetini bana verdi ve icra takibi başlattı. Fakat bugüne kadar oğluma bir türlü kavuşamadım." dedi. 

denizli-acipayam-dodurga-13-aydir-eymen-feyzullah-kargin1

OĞLUMUN EĞİTİM HAKKI ENGELLENİYOR

7 yaşındaki oğluna bir an önce kavuşmak istediğini ifade eden baba Kargın, "Oğlum şu anda Dodurga mahallesi ilkokulunda kayıtlı, fakat okula gitmediği için, Milli Eğitim Müdürlüğü'nden müfettişler gelip, 'Çocuğu niye okula göndermiyorsun' diye bana sordular. Ben de çocuğumu 13 aydır görmediğimi söyledim. Oğlumun okul kaydı Dodurga'da olduğu için başka bir okula kaydının olması mümkün değil. Dolayısıyla çocuğumun eğitim hakkının da elinden alındığını düşünüyorum." dedi.

OĞLUMU ÖZLEDİM

Baba Feyzullah Kargın, "Oğlum Eymen'i çok özledim. Görenlerin duyanların polise haber vermelerini istiyorum." dedi.   

denizli-acipayam-dodurga-13-aydir-eymen-feyzullah-kargin2