Uzun yıllar Almanya’da yaşayan İş İnsanı Mustafa Duran memleketi Denizli’ye gelerek yatırımlarına başladı. Almanya ve Çek Cumhuriyeti’nde de çalışmalarını sürdüren Duran Denizli’de Mudtrade Özel İstihdam Ofisi’ni açarak Avrupa’ya çalışmak için gitmek isteyen vatandaşlara aracı olmaya başladı.

Aslen Acıpayam’lı olan ve henüz 13 yaşındayken Almanya’ya giden Mustafa Duran yıllar sonra memleketi Denizli’ye dönerek yatırımlarına başladı. 35 yaşındaki Denizlili iş insanı Duran Almanya’da Mustafa Duran Lojistik, Çek Cumhuriyeti'nde de Mudtrade isimli firmaları açtı. İnşaat ve lojistik sektöründe önemli çalışmalara imza attı. Memleketi Denizli’ye vefa borcunu ödemek için geldiğini belirten Duran kolları sıvadı. Avrupa'da yaygın olan bir çalışmayı Denizli'ye kazandırdı. Mustafa Duran Delikliçınar Meydanı’nda bulunan iş hanında Mudtrade özel istihdam ofisini açarak hizmet vermeye başladı.

AVRUPA’DA YAYGIN OLAN MODELİ DENİZLİ’YE GETİRDİ!

Avrupa’da yaygın olan modeli Denizli’ye getirerek hizmet vermeye başlayan Duran “2015 yılında Mustafa Duran Trend Sport olarak Almanya'da kurulduk. 2018 yılında da Çekya'da Mudtrade isimli firmayı açtık. Avrupa'ya eleman bulamadığımız için Türkiye'den, kendi ülkemizden kendi vatandaşlarımızdan elemanlar götürmeye başladık. Bu bize yetmedi. Hizmetlerimizi gören diğer şirketler bu hizmetleri bizlerden istediler. Biz de bu hizmetlerin devamını sürdürebilmek için Denizli'de şirketimizi açtık. İlk yatırımımızı Denizli'de yapmış olduk. Denizli benim memleketim olduğu için bir vefa borcum vardı. O yüzden şirketimizi Denizli'de açtık ve yatırımlarımızı yaptık. Artık Denizli'den Avrupa'ya bir köprü açmış olacağız” dedi.

DENİB Akademi’den Ticari İstihbarat Eğitimi DENİB Akademi’den Ticari İstihbarat Eğitimi

DENİZLİ’DEN AVRUPA’YA KAPI ARALANDI!

İş insanı Duran Denizli'den Avrupa'ya bir kapı aralamak istediklerini belirterek Avrupa'da çalışmak isteyenlere seslendi ve başvuru koşullarını anlattı. Duran "Özel istihdam şirketlerini ve ofislerini Türkiye'de ki iş arayan insanlar için yurt dışında ve yurt içinde iş bulmalarına yardımcı oluyoruz. Biz 3 modelde çalışıyoruz. 1.modelde kendi bünyemize aldığımız elemanlara Çek Cumhuriyeti'nde süresiz oturma iznini ayarlıyoruz. Bunun için orta okul mezunu olmak, 50 yaşını geçmemiş olmak ve Mesleki Yeterlilik Belgesi’ne sahip olmak gerekiyor. 2.modelde ise buradan proje bazlı aldığımız elemanları yurt dışındaki şirketlere kiralıyoruz.  Kendi bünyemizde olan elemanlarımızı Avrupa'da ki şirketlere kiralıyoruz. Bunun için de yine orta okul mezunu olmak, 50 yaşını geçmemiş olmak ve Mesleki Yeterlilik Belgesi’ne sahip olmak gerekiyor. 3. Modelde ise Türkiye'de iş bulmak isteyen gençlerin CV'lerini alıyoruz. Bu CV'leri değerlendirdikten sonra Avrupa'da işçi arayan şirketlere aracılık ederek gönderiyoruz.  Firmalar CV'leri değerlendirip elemanı almak isterse bizler tekrar elemanla irtibata geçiyoruz. Elemanı alan şirket onun sponsorluğunu yapıyor ve bütün ücretlerini o şirket ödüyor” şeklinde konuştu.

“ALMANYA VE ÇEKYA’DA HİZMET VERMEYE DEVAM EDİYORUZ”

Almanya’da lojistik ve taşımacılık yaptıklarını belirten İş İnsanı Duran “Almanya’da 30'un üzerinde aracımız ile hizmet vermeye devam ediyoruz. Çekya 'da inşaat şirketimizde 30'un üzerinde elemanımız ile Avrupa'nın her yerinde iş yapıyoruz. Yeni inşaat sezonu açıldıktan sonra daha büyük inşaat projelerimiz var. Şimdiden 200 tane elemanımızı hazırladık ve Çekya'ya göndermeye hazırız” dedi.

“YERLİ ÜRETİMİ YURT DIŞINA TAŞIMAK İSTİYORUZ”

Ege Bölgesi’ndeki yerli üretimi yurt dışına güvenle taşınabileceğinin mümkün olduğunu söyleyen Duran “Yurt dışında olan elemanlarımız ile beraber Denizli ve Ege Bölgesinde yüzde 100 yerli üretimi Avrupa'ya taşımak istiyoruz. Örneğin buradaki üreticilerimiz korku ve endişe içerisinde yurt dışına mal ihraç etmiş olabilirler. Yurt dışına gönderilen ürünlerde problem olmuş olabilir. Bizler bu problemleri de aşmak istiyoruz. Üreticilerimizi bekliyoruz. Denizli'den Avrupa'ya köprü görevi vermeye hazırız. Bundan sonra gönderdiğiniz ürünleriniz ile yüzde yüz yerli üretimi Avrupa'ya taşımak istiyoruz” dedi.
 
İş insanı Mustafa Duran başvuru yapmak isteyenlerin Özel İstihdam Ofisine nasıl ulaşabileceklerinin de bilgisini verdi. Duran " Özel istihdam Ofisimiz Denizli'de Delikliçınar meydanında, İş Bankası’nın karşısındaki Çınar İş Hanı’nın 3 katında ve 48 numaralı dairede. Vatandaşlarımız ofisimize gelerek bizlerden destek alabilirler. Bende Avrupa’da çalışmak istiyorum diyen vatandaşlarımız 0258 241 05 44 numaralı hattan bizlere ulaşabilirler” dedi.

Yurt Dışında Çalışmak İsteyenlere Fırsat

Yurt Dışında Çalışmak İsteyenlere Fırsat

Yurt Dışında Çalışmak İsteyenlere Fırsat

Yurt Dışında Çalışmak İsteyenlere Fırsat