banner1348

YÜCEL HOCA…

HABERDENİZLİ.COM / SEBAHATTİN ALP

Bitime 4 hafta kala Spor Toto 1.Lig zirvesindeki yarış bir hayli hararetlendi. Ligde ki son 4 hafta mücadeleleri solukları kesecek.

Kritik 4 haftaya girilirken Denizlispor "Kendi göbeğini kesme" fırsatını eline geçirdi.

Denizlispor için en büyük problem son haftalar stresiydi. Birkaç maçta bu hastalığa yakalandılar. İçerde 10 Şubat’tan bu yana 75 gündür Denizli’de kazanamamak bunun bir göstergesi sayılabilir.

Bundan sonra her maç kritik ama temel de ikisi çok önemli. Balıkesirspor ve Gençlerbirliği maçları. Denizlispor kazanırsa ikinciliği garantiler. Balıkesirspor maçında olası bir beraberlik, yukarda bahsettiği stresi getirir. Denizlispor kazanamazsa ikincilikte ki avantaj, dezavantaja dönüşebilir. Gelecek hafta Ankara’da oynanacak olan Gençlerbirliği maçında daha stresli atmosfer yaşanır. Horoz bu nedenle en kritik 2 karşılaşmaya çıkacak diyebiliriz.

Tecrübe farkı
Bu nedenle bu günleri çokça yaşamış olan Denizlispor Teknik Direktörü Yücel İldiz Hoca, hiçbir zaman işin rehavetine girmedi, en fırtınalı anlarda bile işine dört elle sarıldı ve iş ahlakı anlamında spor dünyasına hem örnek oldu. Hem de birilerine profesyonellik dersi verdi. Rakip takımlara ve meslektaşlarına hep saygı gösterdi.. Babacan tavırlarıyla futbolcularına kol kanat gererken, kararlı ve dik duruşuyla, yaptığı işi itibariyle de aradaki mesafelerin korumasıyla ilgili hep ölçülü oldu. Düzeyli eleştirilere olumlu baktı. İşine ne kadar bağlı olduğu ortada. Sonuç; 9 yılık özleme sayılı günler kaldı.

Tarih yazmaya az kaldı
Denizlispor tarihini, camiasının büyüklüğünü herkes biliyor. Yücel Hoca, koltukta tarihi anlatmak için değil, tarih yazmak için oturduğunu herkese gösterdi. Görev aldığı 22 maçta topladığı 49 puan ve yakaladığı 2,22 puan ortalamasıyla kariyerinin en üst değerine sahip oldu.

Denizlispor’la anlaştığı dönemde, bizim sektörden de olmak üzere sosyal medya da ve sohbetlerde kendisi için ‘çok yaşlı, evde torun sevsin’ gibi açıklamalarla saçmalayanların, şimdi ne kadar boş konuştukları, klavye başında ahkam kestikleri ortada.. Yücel Hoca bir kez daha gösterdi ki, tecrübe parayla satın alınmıyor.

YORUM EKLE