YETTİ GARİ; HOROZ UZUN ÖTMELİ

Denizlispor son yıllarda en çok kongre yapan, başkan ve yönetim değiştiren kulüplerden olma özelliğini güncellemeye devam ediyor.  11 Temmuz 2016’da göreve gelen Süleyman Urkay, yeterli çoğunluk sağlanması halinde 5 Mayıs 2017’de yüksek ihtimal koltuğunu yönetim kurulundan Mustafa Üstek’e devredecek.

Göreve gelmeden kulübün borçlarının minimize edilmesi konusunda taahhütle gelen Urkay ve ekibi, kendi içinde zaman zaman sıkıntılar yaşasa da, gerek mali anlamda gerekse sportif anlamda beklentilerin üzerinde bir süreci tamamlamıştır. Başta Ekonomi Bakanımız Nihat Zeybekci, Vali Dr. Ahmet Altıparmak ve Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’ın olağanüstü maddi-manevi desteği ile kulüp yönetimi ortalamanın üstünde bir performans ortaya koymuştur.

Peki öyleydi kardeşim de, ne oldu da Urkay’ın gitmesi istendi? Mali işlerin az çok yoluna girmesi, başarılı sponsorluk anlaşmaları da yapılmışken, bu huzursuzluk ve ikilem nasıl ortaya çıktı? Emin olun bu konuda Başkan Urkay’da dahil pek çok kişinin cevap verebileceği kanaatinde değilim. Kişisel görüşüme soracak olursanız; Bir kulübün anatomisinin bu denli değişimler yaşaması olumlu ya da faydalı bir süreç getirmiyor.

Yönetimde istikrarın, teknik heyet ve oyuncu grubunda devamlılığın baz alınması gerekirken, sürekli başkan değiştiren, yönetimi değişen, teknik ekipleri güncellenen, her transfer döneminde menajerleri zengin eden çöp transferler ile bu takıma sevdalı başta Denizlispor taraftarına da haksızlık edilmektedir.

Dileğim O’dur ki, kongre sonrası göreve gelen yeni bakan ve yönetim bir an evvel, yeni teknik direktörünü göreve getirmeli, transfer yasağının kalkmasını beklemeden, iç transfer görüşmelerine başlayarak en azından elindeki karakterli oyuncu grubundan olmamalıdır.

Transfer yasağı kaldırılmış, tecrübeli ve misyonu olan bir teknik adamla sezon öncesi kamp yapmış bir Denizlispor, seneye en önemli şampiyonluk adayı olabilir, olmalıdır. Şimdiden gelecek sezonun planlaması hayata geçirilmelidir. Kombine biletlerin satışı kampanyalarla herkesin alabileceği fiyatlara çekilmelidir ki, küskün taraftar artık tribünlere gelmelidir.

Şimdiden yeni seçilecek Başkan ve yönetim kurulu üyelerine başarılar diler, bir an evvel gönlümüzün fatihi Horozumuzun layık olduğu yerlere erişmesini canı gönülden isterim

YORUM EKLE