Zengin İçerikli ND Köpek Maması Köpekler Tarafından En Sevilen Mamalardan Biri

ND köpek maması çeşitlerine bakıldığında, kuru köpek maması, konserve mama ve yaş mama kategorileri dikkat çekmektedir.

YAŞAM 22.07.2020, 19:56 22.07.2020, 21:10
Zengin İçerikli ND Köpek Maması Köpekler Tarafından En Sevilen Mamalardan Biri
banner1656

Köpekler bizim sadık dostumuz olarak hayatımızda yer almaktadır. Bu nedenle evimizde ya da bahçemizde beslediğimiz köpeklerimizin her canlıda olduğu gibi bakım ihtiyaçları vardır. Yemek, barınma ve bakım ihtiyaçları olan dostlarımız için en doğru seçimi yapmak durumundayız. Bundan dolayı ihtiyaçları ile doğru orantılı seçenekler sunmalıyız.

Özellikle beslenmeleri açısından yapılacak olan seçim fazlasıyla önemlidir. Seçim aşamasının başında bu sevimli dostlarımızın yaşı, kilosu ve gereksinim duyduğu miktar gelmektedir. Beslemiş olduğumuz kedi ve köpekler için, mama seçiminin ne kadar önemli olduğunu uzmanlar önemle vurgulamaktadır. Birçok markanın köpek ve kediler için sunduğu çeşitler vardır.

ND kedi maması ve ND köpek maması sizlere tam ihtiyacınız olan seçenekleri ayrı başlıklar altında sunmaktadır. İtalya menşeili bir firma olan ND, Farmina Pet Foods bünyesinde yer almaktadır. Koruyucu içermeyen ve GDO'suz mama üreten bu firma, fiyat olarak biraz yüksek olsa da kaliteyi evcil hayvan severlere sunmaktadır.

ND köpek maması çeşitlerine bakıldığında, kuru köpek maması, konserve mama ve yaş mama kategorileri dikkat çekmektedir. Bunlar arasından köpeğinizin özelliklerine göre seçim yapabilirsiniz.

Kuzu etli, düşük tahıllı, yaban mersinli, bal kabağı içerikli ve tahılsız mama çeşitleri vardır. Evcil hayvanınızın beğendiği mama çeşidine göre seçim yapabilirsiniz.

Köpek Maması Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

En başta da belirttiğimiz üzere seçim yaparken yaş ve kilo en önemli etkenler arasındadır. Aynı zamanda sindirimi kolay olan mamalar tercih edilmeli ve köpeğinizin kısırlaştırılıp, kısırlaştırılmaması gibi etkenlerde göz önüne alınmalıdır. Bütün bu seçimler yapılırken, bir veteriner hekim yardımı alınması tavsiye edilir. Bu doğru olan seçimin yapılmasında sizlere yardımcı olacaktır.

Köpek maması seçiminde köpeğin kilosu göz önüne alınarak, karbonhidratlı ya da protein ağırlıklı beslenmenin söz konusu olduğu unutulmamalıdır. Yine bu konuda yapılacak ölçümler neticesinde veteriner hekiminizin tavsiyesine uymakta yarar vardır.

Alışveriş siteleri üzerinden alınacak mamalar için, karşınıza çıkacak olan kategoriler; kuru, yaş ve konserve mama çeşitleridir. Ayrıca köpeğinizin ırkına ve yaş durumuna göre de ürün çeşitleri yer almaktadır.

Kuru mama, kullanım açısından kolaylık sağlamaktadır. Piyasada en çok bulunan mama çeşididir. Bu nedenle de daha çok tercih edilmektedir. Yapılan üretim aşamalarında içlerine eklenen birtakım minerallerin olması köpeklerinizin beslenmesi açısından önemlidir. Yağ ve protein dengesinin en iyi seviyede olduğu mama çeşididir. Temizlik açısından da en çok tercih edilen şeklidir. ND köpek maması bu açıdan sizlere bol çeşit sunmaktadır.

Yaş köpek mamaları ise kuru köpek mamalarına oranla daha çabuk bozulabilmektedir. Bu nedenle kısa süreli tüketim olacağı zaman kullanılmalıdır. Fazla bekletilmemeli ve kullanımı sağlanmalıdır. Kullanılacak miktar, mama kabına alındıktan sonra geriye kalan kısım mutlaka buzdolabında saklanmalıdır.

Konserve köpek mamaları bu sevimli dostlarımız için daha lezzetlidir. İştah açma özelliği bulunmaktadır. Bu nedenle kullanımına çok dikkat edilmelidir. Fazla tüketimden kaçınmalıdır. Daha çok iştah konusunda sıkıntı yaşayan köpekler için kullanılmalıdır.

Bütün bunların yanında ND köpek maması ve ND kedi maması kullanımlarında çeşitler göz önüne alınmalıdır. Özellikle evcil hayvan beslerken tek tip beslenmeden kaçınılmalıdır. Tüm mamalarda çeşitler arası değişiklik yaparak kullanılması tavsiye edilir.

banner1640
Yorumlar (0)